شهرستان رفسنجان داغدار دو تن دیگر از والدین شهدای خود شد

تاریخ انتشاردوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۱
کد مطلب : ۳۵۹۲۵۱
پدر شهید والامقام « ابوالقاسم جعفری » و مادر شهید بزرگوار « محمود مهدی زاده» دار فانی را وداع گفتند و به فرزندان شهید خود پیوستند.
شهرستان رفسنجان داغدار دو تن دیگر از والدین شهدای خود شد
به گزارش ایثار کرمان، عصر امروز دوشنبه 3 آذرماه 99 امان اله جعفری پدر شهید بزرگوار «ابوالقاسم جعفری» و ملکه میرزایی مادر شهید بزرگوار «محمود مهدی زاده» از شهدای دوران دفاع مقدس استان دار فانی را وداع گفتند و به دیدار فرزندان شهید خود شتافتند.
خلاصه‌ای از زندگی این شهیدان بزرگوار:
شهید ابوالقاسم جعفری یکم مهر 1342، در شهرستان رفسنجان چشم به جهان گشود. پدرش امان‌الله، کشاورزی می‌کرد و مادرش فاطمه نام داشت. دانش‌آموز چهارم متوسطه بود که به‌عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت و سرانجام در دوم فروردین 1361، در دشت عباس توسط نیروهای عراقی براثر اصابت گلوله به شهادت رسید. پیکر وی مدت‌ها در منطقه برجا ماند و پس از تفحص، در گلزار شهدای روستای اسلام‌آباد زادگاهش به خاک سپرده شد.
شهید محمود مهدی زاده بیست و هفتم خرداد 1345، در روستای حسین‌آباد از توابع شهرستان رفسنجان به دنیا آمد. پدرش حسین، آسیابان بود و مادرش ملکه نام داشت. دانش‌آموز سوم متوسطه بود که به‌عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت و سرانجام در هشتم مرداد 1362، در مهران توسط نیروهای عراقی به شهادت رسید. پیکر وی مدت‌ها در منطقه برجا ماند و سال 1373 پس از تفحص، در زادگاهش به خاک سپرده شد.
انتهای پیام./