«راز زندگی بقاء» کتاب شد

تاریخ انتشارسه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۲۲
کد مطلب : ۳۵۹۲۶۳
مدیر کل بهزیستی استان زنجان از چاپ کتاب « راز زندگی بقاء» فرزند بهزیستی خبر داد.
«راز زندگی بقاء» کتاب شد
به گزارش ایثار واحد زنجان، محمد محمدی قیداری از چاپ کتاب راز زندگی بقاء، زندگی‌نامه شهید بقاء ثمین تاب فرزند بهزیستی خبر داد و اظهار کرد: تنها شیرخوارگاه استان زنجان به نام این شهید والامقام نامگذاری شده است.
مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: راز زندگی بقاء، زندگی‌نامه شهید بقاء ثمین‌تاب نوشتۀ مسعود بابازاده، به همت مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و با همکاری اداره کل بهزیستی استان زنجان به چاپ رسیده است و خاطرات تولد، دوران زندگی بقاء در شیرخوارگاه و مراکز بهزیستی و حضور در جبهه و شهادت این فرزند بهزیستی را در قالب داستانی جذاب به تصویر می‌کشد.
مدیرکل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه شهیدان تبلور عرصه جهاد و از یک قبیله‌اند و اینان از ازل جام شهادت را نوشیده‌اند، تصریح کرد: دو شهید دیگر به نام عبدالحسین یکه فلاح و شهید محمد بیات از کارمندان بهزیستی استان زنجان در طول هشت سال دفاع مقدس به درجه رفیع شهادت نائل شدند و بسیاری از کارکنان بهزیستی جزو خانواده ایثارگران هستند.
گفتنی است شهید ثمین‌ تاب از فرزندان بهزیستی در اول شهریور 1345 به دنیا آمد و در روز بیست و چهارم اردیبهشت ماه سال 1363 پس از گذراندن دوره آموزشی به منطقه غرب کشور در رسته پیاده اعزام شد و بعد از گذراندن دوره آموزشی به خط مقدم جبهه منتقل شد و در آنجا عاشقانه و مجاهدانه به مبارزه با دشمن بعثی پرداخت.
این شهید والامقام سرانجام روز چهارم اسفند 1365 در منطقه شلمچه در درگیری با نیروهای دشمن بعثی بر اثر اصابت ترکش به بدن به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر پاک مطهرش در گلزار شهدای شهر زنجان به خاک سپرده شد.
انتهای پیام/