مشاور مقام معظم رهبری در ستاد کل نیروهای مسلح:

دیدار با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران یک فریضه و وظیفه دینی محسوب می شود

تاریخ انتشارسه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۴۸
کد مطلب : ۳۵۹۲۶۵
مشاور مقام معظم رهبری در ستاد کل نیروهای مسلح در دیدار با خانواده شهدای ایرانشهر بیان داشت: دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران در همه آموزه های دینی و سیره بزرگان تاکید شده است و باید به عنوان یک فریضه و یک وظیفه دینی به آن نگاه کرد.
دیدار با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران یک فریضه و وظیفه دینی محسوب می شود
به گزارش ایثار سیستان و بلوچستان، با حضور امیر داوری مشاور مقام معظم رهبری در ستاد کل نیروهای مسلح، امیر ملک زاده فرمانده تیپ ۳۸۸ سرلشکر شهید حیدر شهرکی و مسئول عقیدتی سیاسی حفاظت تیپ و رییس بنیاد ایرانشهر با خانواده شهیدان معظم جمشید آسوده و ابراهیم هوت در این شهرستان دیدار و تجلیل به عمل آمد.
 مشاور مقام معظم رهبری در ستاد کل نیروهای مسلح در این دیدار ضمن دلجویی و بررسی مشکلات خانواده شهدا و ایثارگران گفت: دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران در همه آموزه های دینی و سیره بزرگان به آن تاکید شده است و باید به عنوان یک فریضه و یک وظیفه دینی به آن نگاه کرد.
داوری افزود: تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران و دیدار با این عزیزان به معنی ادامه دادن راه شهدا و حرکت در مسیر آنان زنده نگه داشتن یاد و خاطره شان است.
همچنین در این دیدار ملک زاده فرمانده تیپ ۳۸۸ سرلشکر شهید حیدر شهرکی نیز گفت: اقتدار و موفقیت های امروز ایران ما مرهون خون پاک شهدا و ایثارگرانی است که در راه اقتدار و اعتلای وطن از خودگذشتگی نمودند و راه حق را برگزیدند.
گفتنی ست شهید جمشید آسوده در سال 1344 در روستای کوران سفلی از توابع شهرستان ایرانشهر چشم به جهان گشود. وی به عنوان سرباز وظیفه ارتش خدمت کرد و در پنجم بهمن ماه 1375در دهلران بر اثر اصابت گلوله به درجه رفیع شهادت نایل آمد.
  شهید ابراهیم هوت نیز در سال 1346 در شهرستان ایرانشهر به دنیا آمد وی به عنوان سرباز وظیفه ارتش در جبهه حضور یافت سرانجام در  21 تیر ماه 1367 در منطقه فکه به درجه رفیع شهادت نایل آمد و مفقودالاثر می باشد.
انتهای خبر/
 
عاطفه شهرکی/ خبرنگار ایثار "وحدت" از شهرستان ایرانشهر
تنظیم: مهدیه معظمی