به مناسبت هفته بسیج؛

گلزار شهدای شادگان غبارروبی و عطرافشانی شد

تاریخ انتشارسه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۰
کد مطلب : ۳۵۹۲۸۰
در چهارمین روز از هفته بسیج، مراسم غبارروبی، عطرافشانی و گلباران در گلزار شهدای شهرستان شادگان با حضور جمعی از مسئولین برگزار شد.
گلزار شهدای شادگان غبارروبی و عطرافشانی شد
به گزارش «ایثار» واحد خوزستان، در چهارمین روز از هفته بسیج، آیین غبارروبی و عطر افشانی گلزار شهدای شادگان با رعایت پورتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد.
صبری پور فرماندار شهرستان شادگان ضمن تبریک هفته بسیج و گرامیداشت نام و یاد و خاطره شهدای گرانقدرعنوان کرد:امروز در مراسم غبارروبی به مناسبت هفته بسیج با شهیدان گرانقدر انقلاب اسلامی از آغاز تاکنون پیمان می‌بندیم که خدمتگزار مردم باشیم و در به سرانجام رساندن راه و هدف شهدا تلاش کنیم و در این راه الگوی ما راه و روش باز مانده از خون شهدا باشد.
در پایان این مراسم مزار شهدای شهرستان شادگان غبارروبی وعطر افشانی و با ذکر فاتحه و اهدای گل به مقام پاک و شامخ شهدا ادای احترام کردند.
این مراسم با حضور هادی حمر رییس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان شادگان، صبری پور فرماندار شهرستان، سرهنگ منیعات فرمانده محترم سپاه و جمعی از مسئولان شهرستان شادگان دوشنبه 3 آذر برگزار شد.
گفتنی است؛ شهرستان شادگان، یکی از شهرستانهای استان خوزستان در جنوب غربی ایران است. این شهرستان با شهرستانهای آبادان، خرمشهر، ماهشهر و اهواز هم‌مرز است. مرکز این شهرستان، شهر شادگان است. جنوب این شهرستان به خلیج فارس راه دارد.
از آغاز جنگ تحمیلی و حمله دشمن به خرمشهر، تصرف این شهرستان، در طول دوران مقاومت و 19 ماه اشغال خرمشهر توسط متجاوزان بعثی صهیونیستی و همین‌طور تا پایان دفاع مقدس 8 ساله، شادگان به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز پشتیبانی، امداد، توزیع غذا، استقرار و اعزام نیرو به خط مقدم جبهه، کمک شایانی داشته و نقش اساسی در جهت فتح و آزاد‌سازی خرمشهر ایفا کرده است.