2 هزار شهید بسیجی افتخار استان مرکزی هستند

تاریخ انتشارسه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۶
کد مطلب : ۳۵۹۳۱۰
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی گفت: وجود 2 هزار شهید بسیجی در خطه امام راحل یکی از افتخارات مهم استان مرکزی است و نشان از دارا بودن روحیه بسیجی این مردم است.
2 هزار شهید بسیجی افتخار استان مرکزی هستند
به گزارش «ایثار»، مرتضی انصاری‌فر روز سه‌شنبه چهارم آذرماه 99 در جمع فرماندهان و اعضای پایگاه مقاومت شاهد بنیاد مرکزی با گرامیداشت یاد، خاطره و آرمان‌های تمدن‌ساز شهیدان و حماسه‌سازان بسیجی در عرصه‌های مختلف دفاع از انقلاب و میهن اسلامی، گفت: بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی که همیشه بر نقش مردم و اهمیت حیاتی آن در تأمین سلامت و موفقیت نظام تأکید می‌کردند، با درایت خاصی در آذرماه ۱۳۵۸، طی بیاناتی ضرورت تشکیل مدرسه عشق یا همان بسیج مستضعفان را اعلام فرمودند.
وی تصریح کرد: بسیج، دریایی از معانی و مفاهیم عمیق معنوی است که ولایتمداری، ایمان و از خودگذشتگی، شور و شعور و بصیرت را می‌توان در رهروان این راه الهی ارزشی به وضوح دید. راهی که باعث شد جوانان این دیار با قدم نهادن در آن در طول هشت سال جنگ تحمیلی سرافرازانه از وطن و میهن اسلامی‌شان در برابر متجاوزان دفاع کرده و اکنون نیز با تداوم این مسیر الهی، انقلاب و نظام اسلامی را از گزند و آسیب بدخواهان در امان نگه داشته است.
انصاری‌فر گفت: فکر بسیجی با الهام از مکتب فکری حضرت امام خمینی (ره) و در راستای منویات مقام معظم رهبری برای ایفای نقش همیشگی می‌بایست در عرصه‌های مختلف فرهنگی، علمی و اجتماعی با جلب نظر مردم مداومت داشته باشد؛ زیرا شجره طیبه بسیج، یک فرهنگ، اندیشه، تفکر و باور است، فرهنگی که متن آن عشق و دلدادگی، شیرازه آن ایثار و از خودگذشتگی و نتیجه عمل به آن، موفقیت و پیروزی است.
مدیرکل بنیاد مرکزی با بیان اینکه الگوگیری نسل جوان از شهدای بسیجی یکی از اهداف شاخص پایگاه مقاومت شاهد است، عنوان کرد: وجود 2 هزار شهید بسیجی در خط امام راحل یکی از افتخارات مهم استان مرکزی است و نشان از روحیه بسیجی این مردم دارد.
وی از ایمان، اخلاص، صداقت، بصیرت، مردم‌داری، دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی و تلاش برای تحقق شعار «ما می‌توانیم» به‌عنوان شاخصه‌های فرهنگ بسیج یاد کرد و گفت: طبق فرموده مقام معظم رهبری تا بسیج هست، نظام اسلامی و جمهوری اسلامی از سوی دشمنان تهدید نخواهد شد؛ این یک رکن اساسی است.
انصاری‌فر در پایان ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت‌های اعضای پایگاه مقاومت شاهد، داشتن تدبير، هوشمندی و ارائه برنامه‌های بیشتر در فضای مجازی با توجه به شرایط کنونی را لازم و ضروری دانست و افزود: پایگاه‌های مقاومت شاهد باید با زبانی مناسب حال جوانان، علاوه برعمق بخشيدن به مفاهيم و ارزش‌های فرهنگی و اسلامی، بتواند فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت که یکی از اصلی‌ترین مفاهیم است را ترویج و نهادینه سازد.
انتهای پیام/