رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران:

گام دوم انقلاب اسلامی با حضور فعالانه بسیج محقق می‌شود

تاریخ انتشارسه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۵
کد مطلب : ۳۵۹۳۱۵
معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه گرامیداشت هفته بسیج تجلیل از مقام شامخ شهدا است، تصریح کرد: گام دوم انقلاب اسلامی با حضور فعالانه بسیج محقق می‌شود.
گام دوم انقلاب اسلامی با حضور فعالانه بسیج محقق می‌شود
به گزارش «ایثار»، مهندس سعید اوحدی روز سه‌شنبه چهارم آذرماه در همایش سراسری «پیروان ولایت» که به مناسبت هفته بسیج و تجلیل از بسیجیان نمونه ستادی و استانی بنیاد شهید و امور ایثارگران در سالن شهید رسول‌زاده به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم هفته بسیج گفت: سازمان بسیج که امام خمینی (ره) فرمان تشکیل آن را دادند بعدها به عنوان یک تشکیلات منسجم و با بصیرت و فعال در دوران انقلاب اسلامی شناخته شد و در هیچ نظام تاریخی سراغ نداریم که مجموعه مردمی به این اقتدار تشکیل شود.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر اهمیت هفته بسیج و برگزاری باشکوه مراسم این هفته خاطرنشان کرد: اگر ایام شیوع بیماری کرونا نبود همایش بزرگ عاشوراییان و بسیاری برنامه‌های دیگر برگزار می‌شد که متأسفانه در سال جاری امکان برگزاری آنها فراهم نشد.
مهندس اوحدی با اشاره به ریشه و فلسفه تاریخی دستور حضرت امام خمینی (ره) در تشکیل بسیج مستضعفان گفت: در طول تاریخ خلقت بشر شاهد دو رویکرد و نگاه به انسان‌ها بودیم. یک نگاه تفکر مادی و استکباری به انسان‌ها است و در کنار این تفکر یک نوع دیدگاه یعنی نگاه ارزشی به انسان‌ها وجود دارد که به این نگاه در آیات قرآن سوره‌های هود، یونس و اعراف پراخته شده است.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: تفکر امام خمینی (ره) نسبت به بسیج آینده‌نگری ایشان بود و برای همین قشر مستضعف جامعه با ایشان همراه شدند چرا که ایشان همانند پیامبران نگاه ارزشی به انسان‌ها داشتند. در طول تاریخ شاهد هستیم که نگاه ارزشی به انسان منجر به پیروزی شد و این نگاه را در طول تاریخ در قیام عاشورا و نگاه ارزشی که امام حسین (ع) به انسان‌ها داشتند شاهد بودیم.
مهندس اوحدی گفت: اگر از هفته بسیج و ایده امام خمینی (ره) در تشکیل این نهاد مردمی صحبت می‌کنیم این نگاه و ریشه فلسفی نگاه دینی دارد و ایده تشکیل بسیج به عنوان سازمان نظامی صورت نگرفت بلکه به عنوان یک تفکر و فرهنگ برای رشد و کمال انسان‌ها مورد توجه امام خمینی (ره) قرار گرفت. ایده تشکیل بسیج مردمی و مستضعفان ریشه در تفکر دینی ما دارد چرا که امام خمینی (ره) معتقد بودند که بسیج در مقابل هر مانعی توان ایستادگی دارد و نمونه آن را در سال‌های دفاع مقدس شاهد بودیم چرا که نگاه ابزاری به انسان نمی‌توانست منجر به پیروزی ما در سال‌های دفاع مقدس شود.
معاون رییس جمهور به بیان خاطراتی از رشادت‌های شهید «مهدی حاج کرمی خوزانی» پرداخت که در سال‌های اسارت در موصل به شهادت رسید و گفت: برخی قصد داشتند مانع تفکر امام خمینی (ره) در تشکیل بسیج شوند اما امام (ره) در جواب آنها فرمودند «رهبر من آن طفل 13 ساله‌ای است که با نارنجک زیر تانک رفت» و این نگاه ارزشی امام به انسان‌ها بود که این عظمت را به وجود آورد و امثال «حاج قاسم سلیمانی» در این نظام پرورش یافتند. امروز گرامیداشت هفته بسیج تجلیل از مقام شامخ شهدا است هرچند که شهدا به ما نیازی ندارند و این ما هستیم که به شهدا نیاز داریم.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه هم اکنون بزرگ‌ترین نگاه و الگوی شهیدان سردار حاج قاسم سلیمانی است خطاب به بسیجیان بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: تحقق گام دوم انقلاب اسلامی فقط با حضور بسیجیان امکان‌پذیر است و بسیج در این زمینه رسالت بزرگی بر عهده دارد.
سرهنگ فریبرز خزایی فرمانده مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این مراسم با تأکید بر اینکه از عزیزان بسیجی انتظار داریم که خدمت به جامعه ایثارگری را به عنوان مسئله مهم و راهبردی مورد توجه قرار دهند، خاطرنشان کرد: همانگونه که مدیریت جهادی را در مدیریت و ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران شاهد هستیم از بسیجیان انتظار می‌رود در راستای خدمت به ایثارگران عزیز از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.
در پایان این مراسم با حضور مهندس سعید اوحدی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و سرهنگ فریبرز خزایی فرمانده مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران از 17 نفر از بسیجیان نمونه ستاد و 32 نفر از بسیجیان نمونه استانی تقدیر و تشکر به عمل آمد و لوح تقدیری به نمایندگی همه بسیجیان نمونه به «سعید خان دایی قمصری» «مهدی فرخچه»، «داود سلمی»، «محمد کاظم عسگری» و «مصطفی نورعلی سرخنی» اهدا شد.
انتهای پیام/