پیام دبیرخانه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت به مناسبت فرا رسیدن سالروز تشکیل بسیج

تاریخ انتشارسه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۳
کد مطلب : ۳۵۹۳۴۵
دبیرخانه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت به مناسبت فرا رسیدن پنجم آذر سالروز تشکیل بسیج مستضعفین پیام تبریکی صادر کرد.
پیام دبیرخانه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت به مناسبت فرا رسیدن سالروز تشکیل بسیج
به گزارش «ایثار»، متن این پیام به شرح زیر است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
پنجم آذر، سالروز صدور فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفین، این نیروی کارآمد، فداکار و مردمی گرامی باد. فرمانی هوشمندانه که موجب افزایش مشارکت و حضور فعالانه مردم در دفاع از هویت ملی و اسلامی و دفع توطئه‌‌ها شد و دست طمع بدخواهان از ایران اسلامی قطع گردید.
بسیجیانی که دیروز فداکارانه در خط مقدم جبهه نبرد حق علیه باطل در شرایط پرخطر دوران دفاع مقدس در کنار سایر قوای مسلح ایستادند و برگ‏ زرینی را در تاریخ تحولات سیاسی و اجتماعی ایران رقم زدند. جانفشانی، رشادت و دلاوری‏‏‌های بسیجیان در دفاع از تمامیت ارضی و کیان کشور، سند متقنی بر نقش‌آفرینی ارزشمند این نیروی مردمی است.
امروز نیز در شرایطی که ویروس منحوس کرونا علاوه بر ایجاد چالش در عرصه فعالیت‌های اقتصادی، جان هموطنان ما را نیز تهدید می‌کند، بسیج به عنوان یک بازوی توانمند و تأثیرگذار، با همان روحیه انقلابی و تحت هدایت‏‌های داهیانه رهبر معظم انقلاب توانسته برای اعتلای ایران اسلامی با بهره‏‌گیری از توان علمی و دانش بومی، نقش مؤثر و قابل تقدیری در مشارکت با کادر پیشگیری از شیوع کرونا و همراهی ایثارگرانه با کادر درمان در ارائه خدمات به مبتلایان به کویید ۱۹ داشته باشد و بی‏‌ادعا و خالصانه حرکت کند.
بی‌شک ایرانیان سرافراز هرگز خاطره حماسه آفرینی‌های بسیجیانی که با تأسی از فرهنگ عاشورا، در عرصه دفاع از میهن اسلامی از جان خود گذشتند و امروز نیز با انگیزه سربلندی ایران در عرصه ملی و بین المللی در صحنه آماده‌اند را فراموش نخواهند کرد.
دبیرخانه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت فرارسیدن هفته بسیج و سالروز تأسیس بسیج مستضعفین را به تمامی دریادلان بسیجی تبریک گفته و از درگاه خداوند منان برای همه عزیزان، عزت، سربلندی و موفقیت آرزومند است.
انتهای پیام/