راهیان نور، روایتگری و بازخوانی دفاع مقدس است

تاریخ انتشارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۴
کد مطلب : ۳۵۹۶۶۷
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان در آیین افتتاح طرح راهیان نور مجازی دانش‌آموزی استان، راهیان نور را روایتگری و بازخوانی دفاع مقدس خواند.
راهیان نور، روایتگری و بازخوانی دفاع مقدس است
به گزارش «ایثار»، عبدالله پاکاری در آیین افتتاح طرح راهیان نور مجازی دانش‌آموزی استان گیلان، با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با زنده نگه داشتن آرمان‌ها و ارزش‌های دفاع مقدس، اظهار کرد: راهیان نور روایتگری و بازخوانی دفاع مقدس است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان با بیان اینکه در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید براساس نیازها و اقتضائات و امکانات امروز جامعه برنامه‌ریزی داشته باشیم، تصریح کرد: باید از همه ظرفیت‌های موجود برای توسعه معارف دفاع مقدس بهره بگیریم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان، با بیان اینکه جزو استان‌های پیشرو در اجرای طرح راهیان نور مجازی هستیم، گفت: امروز شرایط بهداشتی و تحت تاثیر ویروس کرونا است و امکان برگزاری بسیاری از برنامه‌های فرهنگی وجود ندارد، اما باید با استفاده از فرصت فضای مجازی برنامه‌های فرهنگی به ویژه راهیان نور را به شیوه جدید ادامه دهیم.
پاکاری، راهیان نور و حضور در صحنه‌های نبرد جنوب کشور را نوعی بازنگری در معارف دفاع مقدس دانست و افزود: امروز نیازمند پرداختن به شهدا به عنوان شخصیت‌هایی هستیم که این حماسه را رقم زدند و این تاریخ پرفتخار را آفریدند.
وی شهدا را الگوی کامل برای جوانان و نوجوانان دانست و تصریح کرد: سیره و سبک زندگی شهدا کمک کننده همه نسل‌ها خواهد بود و وظیفه داریم این الگوهای ناب را به آیندگان معرفی کنیم.
وی یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های دفاع مقدس را نقش‌آفرینی افراد از همه اقشار و گروه‌ها دانست و اضافه کرد: استان گیلان بیش از 700 شهید دانش‌آموز و حدود 100 شهید فرهنگی دارد، لذا راهیان نور دانش‌آموزی فرصت مناسبی برای پرداختن به این شهدای والامقام است، که همه هستی‌شان را در راستای حفظ دین و کشور و انقلاب تقدیم کردند.
پاکاری با بیان اینکه استان گیلان 1300 گلزار شهدا دارد، اظهار کرد: در حال حاضر صد درصد این گلزارها آماده میزبانی از زائران است. بی‌تردید فضای معنوی، فرهنگی و مذهبی گلزار شهدا ظرفیت خوبی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در حوزه روایتگری است.
انتهای پیام/