سوابق و زندگی‌نامه مرحوم حجت الاسلام والمسلمین شهیدی محلاتی

تاریخ انتشاريکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۸
کد مطلب : ۳۵۹۷۶۵
حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی محلاتی نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران بامداد امروز 9 آذرماه بر اثر بیماری درگذشت.
سوابق و زندگی‌نامه مرحوم حجت الاسلام والمسلمین شهیدی محلاتی
به گزارش «ایثار»، مرحوم حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی محلاتی در سال ۱۳۲۸ در شهرستان محلات متولد شد.
وی پیش از انقلاب در مبارزات علیه رژیم پهلوی حضور پرشوری داشت و همراه با سایر روحانیون اقدامات و فعالیت‌های مؤثری را انجام داد.
مرحوم حجت الاسلام والمسلمین شهیدی محلاتی پس از پیروزی انقلاب اسلامی از اعضای مؤسس وزارت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و معاونت حقوقی و پارلمانی این وزارتخانه را بر عهده داشت.
وی پس از آن در سمت‌های گوناگونی به‌عنوان رییس عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ارتش، نماینده مجلس شورای اسلامی، معاون کنسولی و امور مجلس وزارت امور خارجه و مشاور رییس جمهور به خدمت ادامه داد.
مرحوم حجت الاسلام والمسلمین شهیدی محلاتی در دوره سوم مجلس شورای اسلامی نمایندگی مردم محلات را در مجلس شورای اسلامی بر عهده داشت و در این زمان به‌عنوان رییس کمیسیون فرهنگ و ارشاد مجلس سوم نیز به خدمت می‌پرداخت.
از دیگر سوابق مرحوم حجت الاسلام والمسلمین شهیدی می‌توان به ریاست موسسه اسلامی مونیخ آلمان، مدیرکل امور مجلس و مشاور وزیر امور خارجه و ریاست بازرسی ویژه ریاست جمهوری اشاره کرد.
وی در سال 1392 با حکم دکتر حسن روحانی رییس جمهور کشورمان به‌عنوان معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران منصوب شد و هم‌زمان با حکمی از سوی مقام معظم رهبری نمایندگی ایشان را در بنیاد شهید و امور ایثارگران بر عهده گرفت.
حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی محلاتی در سال 1396 مجدداً با حکم رییس جمهور در سمت خود در بنیاد شهید و امور ایثارگران ابقا شد.
وی در اواخر دوران خدمت خود با مشکلات جسمی و بیماری روبرو شد و با شدت گرفتن بیماری در خردادماه 1399 از سمت خود به‌عنوان معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران استعفا داد و به عنوان نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران به خدمت ادامه داد.
مرحوم حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در دوران بیماری با وجود مشکلات تمام تلاش و سعی خود را در مسیر خدمت به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران به کار برد.
مرحوم حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی محلاتی سرانجام بامداد روز یکشنبه 9 آذرماه بر اثر شدت گرفتن بیماری دار فانی را وداع گفت.
انتهای پیام/