بنیاد شهید و امور ایثارگران دارای قداست و جایگاهی ارزنده‌ است

تاریخ انتشارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۳
کد مطلب : ۳۶۰۱۸۹
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز گفت: بنیاد نهادی برخاسته از دل انقلاب و مهم‌ترین نهادی است که با انقلاب متولدشده و دارای قداست و جایگاهی ارزنده است، تک‌تک کارکنان بنیاد سربازی تمام‌عیار برای انقلاب و دفاع از آرمان‌های انقلاب هستند.
بنیاد شهید و امور ایثارگران دارای قداست و جایگاهی ارزنده‌ است
به گزارش «ایثار»، سلیمان رستمیان صبح امروز 15 آذرماه در نشست شورای معاونان بنیاد استان البرز با گرامی‌داشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران، گفت: انقلاب اسلامی ایران انقلابی الهی و استوار است که بر پایه مجاهدت، ایثار و فداکاری شهدا، ایثارگران و خانواده‌های این بزرگ‌مردان شکل‌گرفته است و امروز به الگویی بی‌نظیر برای ملت‌های مختلف تبدیل‌شده است.
وی افزود: تک‌تک افراد جامعه در پست‌ها و مسئولیت‌های مختلف وظایفی نسبت به این انقلاب علی‌الخصوص خون شهدا دارند که باید به‌درستی نقش خود را ایفا کنند. باید دست در دست یکدیگر از آرمان‌های خود که دشمنان سال‌هاست برای نابودی آن تلاش می‌کنند دفاع کنیم.
رستمیان خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران را مظهر قدرت انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران امروز پشتوانه کشور و پیشقراولان دفاع از آرمان‌های انقلاب هستند و سال‌هاست با ایثارگری پای آرمان‌های خود ایستاده‌اند. دعای خیر خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگران همچون دوران دفاع مقدس همواره بدرقه راه کارگزاران انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهد بود تا خدمتگزاران مردم شرمنده خون شهدا نباشند.
مشاور ایثارگران استانداری البرز به نقش بنیاد در برابر دفاع از آرمان‌های انقلاب اشاره کرد و گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران نهادی برخاسته از دل انقلاب و مهم‌ترین نهادی است که با انقلاب متولدشده و دارای قداست و جایگاهی ارزنده است، تک‌تک کارکنان بنیاد سربازی تمام‌عیار برای انقلاب و دفاع از آرمان‌های انقلاب هستند.
وی تصریح کرد: خدمت به ایثارگران، دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت امروز بخش مهم وظایف کارکنان بنیاد است که باید نسبت به آن اعتقاد و ایمان کامل داشته باشند، ما امروز در جایگاه خود مسئولیم و در آخرت باید جوابگوی شهدا باشیم، خدمت در بنیاد و نوکری  ایثارگران عین خدمت به کشور و انقلاب است چراکه ایثارگران در نوک پیکان انقلاب قرار دارند و ذخیره‌ای ارزشمند برای کشور هستند.
رستمیان به لزوم برنامه‌ریزی جهت اجرای طرح سپاس تأکید کرد و گفت: بنای طرح سپاس احوال‌پرسی از ایثارگران و رفع مشکلات این عزیزان است، اجرای این طرح از زمان شیوع بیماری کرونا تا به امروز به همت خادمان شهدا به‌صورت تماس‌های تلفنی ادامه پیدا کرده است. معاونان و کارکنان بنیاد با یک برنامه‌ریزی دقیق و هدفمند ضمن ادامه تماس‌های تلفنی با هماهنگی قبلی با ایثارگران و نفرات محدود و رعایت پروتکل‌های بهداشتی با  حضور در منزل این بزرگواران ضمن احوال‌پرسی، مشکلات خانواده‌ها را بررسی می‌کنند تا ایثارگران از مراجعات حضوری به بنیاد پرهیز کنند.
مدیرکل بنیاد استان البرز به رفع مشکلات موجود در بنیاد جهت ارائه خدمات بهتر به ایثارگران اشاره و تصریح کرد: با تشکیل کارگروهی باید مشکلات موجود شناسایی و با رفع آن بستر ارائه خدمات به ایثارگران ازجمله خدمات الکترونیکی و غیرحضوری تقویت شود.
رستمیان گفت: معاونان بنیاد با برگزاری جلسات تخصصی، شناسایی نقاط ضعف و قوت بنیاد و یک برنامه‌ریزی دقیق و هدفمند برنامه‌های باقی‌مانده و پیش‌روی بنیاد تا پایان سال را به‌طور دقیق اجرا و با سرکشی به ادارات تابعه مشکلات بنیاد علی‌الخصوص ایثارگران را شناسایی و مرتفع کنند تا خدایی ناکرده مشکلی در روند خدمت‌رسانی به جامعه هدف به وجود نیاید. امیدواریم با توکل به خدا و دعای خیر ایثارگران شرمنده شهدا نشویم و بتوانیم موجبات رضایتمندی ایثارگران را فراهم کنیم.
انتهای پیام/