خاطرات هشت سال دفاع مقدس سراسر درس و تجربه است

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۵
کد مطلب : ۳۶۴۴۸۸
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد با تأکید بر اهمیت ثبت و ضبط خاطرات دوران دفاع مقدس گفت: خاطرات آن دوران بسیار ارزشمند و سراسر درس و تجربه است که باید ضبط شود و در اختیار نسل جوان امروز و نسل‌های آینده قرار گیرد.
خاطرات هشت سال دفاع مقدس سراسر درس و تجربه است
به گزارش «ایثار»، آیت‌الله محمدرضا ناصری در دیدار با فرماندهان و یادگاران هشت سال دفاع مقدس با تأکید بر اهمیت ثبت و ضبط خاطرات دوران دفاع مقدس گفت: خاطرات آن دوران بسیار ارزشمند و سراسر درس و تجربه است که باید ضبط شود و در اختیار نسل جوان امروز و نسل‌های آینده قرار گیرد تا همگان در جریان ایثارگری‌ها و رشادت‌های رزمندگان در مواجهه با دشمن متجاوز قرار گیرند.
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد بیان کرد: سپاه باید برنامه‌ریزی کند و به مناسبت‌های مختلف از یادگاران هشت سال دفاع مقدس در پادگان‌ها دعوت کند تا خاطرات آن‌ها برای نیروهای جوان و جدید و سربازان بازگو شود.
آیت الله ناصری با تأکید بر اینکه بیان روحیات و اخلاقیات سرداران و رزمندگان دوران دفاع مقدس برای همه درسی بزرگ است، افزود: ما گرفتار زندگی‌های روزمره و گرفتاری‌های دنیا شده‌ایم و از آن دوران غفلت کرده‌ایم درحالی‌که اخلاص در عمل، توجه و توکل به خدا، استقامت و پایداری، درس‌هایی است که در زندگی امروز همه راهگشا است. جوانانی که دوران جنگ را درک نکرده‌اند باید در مراسم خاطره‌گویی‌های یادگاران دفاع مقدس حضور داشته باشند تا بتوانند در آینده راوی این خاطرات باشند.
وی گفت: امیدوارم همه ما بتوانیم در عقاید و ارزش‌های آن دوران ثابت‌قدم بمانیم و شیطان نتواند با ظواهر دنیا ما را نسبت به این ارزش‌ها غافل کند. وصیت‌نامه بسیاری از شهدا به‌ویژه سردار سلیمانی بسیار آموزنده است که این وصایا باید بازخوانی شود و در قالب‌های جذاب برای نسل جوان گفته شود تا ارزش‌ها به دست فراموشی سپرده نشود و فرهنگ ایثار و شهادت در مدارس و دانشگاه‌ها زنده بماند.
امام‌جمعه یزد عنوان کرد: باید از ظرفیت فضای مجازی برای این امر استفاده شود و مستندهای کوتاه، خاطرات کوتاه و بخش‌هایی از وصایای شهدا به‌ویژه شهدای شاخص منتشر شود و نسل جوان با شهامت، اراده‌های قوی، اخلاص و رشادت و توکل رزمندگان در آن دوران آشنا شوند.
انتهای پیام/