بررسی وضعیت اجرای تفاهم‌نامه‌های مسکن و اشتغال ایثارگران استان کرمان

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۳
کد مطلب : ۳۶۴۵۰۲
آخرین وضعیت اجرای تفاهم‌نامه‌های تأمین زمین برای مسکن و اشتغال ایثارگران استان کرمان در سفر مدیران کل مسکن و امور گلزارهای بنیاد شهید و امور ایثارگران و اشتغال و کارآفرینی بنیاد به این استان مورد بررسی قرار گرفت.
بررسی وضعیت اجرای تفاهم‌نامه‌های مسکن و اشتغال ایثارگران استان کرمان
به گزارش «ایثار»، خداکرم کولیوند مدیرکل مسکن و امور گلزارهای بنیاد شهید و امور ایثارگران و سردار حسن‌زاده مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد برای پیگیری تفاهم‌نامه‌های مسکن و اشتغال که مهرماه امسال بین مهندس سعید اوحدی معاون رییس‌جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، استاندار کرمان و چند دستگاه ذی‌ربط دیگر منعقد شده بود به استان کرمان سفر کردند.
کولیوند و حسن‌زاده در بدو ورود به این استان در گلزار مطهر شهدای کرمان حضور یافتند و به شهدای این گلزار و شهید حاج قاسم سلیمانی ادای احترام کردند.
مدیرکل مسکن و گلزارهای بنیاد شهید و امور ایثارگران در این سفر در جلسه بررسی و پیگیری تفاهم‌نامه تأمین زمین و ساخت 2000 مسکن ویژه خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران استان کرمان حضور یافت.
کولیوند در این جلسه با بیان اینکه استان کرمان در اجرای تفاهم‌نامه مسکن ایثارگران در وضعیت مناسبی قرار دارد افزود: امیدواریم این حرکت روبه‌جلو تداوم داشته باشد. این توافقنامه با انجام کار کارشناسی دقیق و با توجه به ظرفیت‌ها و جمعیت جامعه ایثارگری استان منعقد شده است و امیدواریم تا پایان دولت مفاد آن در استان کرمان و سایر استان‌های کشور به‌صورت کامل عملیاتی شود.
وی با اشاره به برنامه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران جهت پیش برد دولت الکترونیک گفت: به‌زودی تمام مکاتبات زمین و وام مسکن ایثارگران صرفاً به‌صورت سیستمی اجرا خواهد شد و این مسئله تسریع و افزایش دقت در امور را به دنبال خواهد داشت.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کرمان نیز در این جلسه با اشاره به آمار واجدین شرایط دریافت زمین این استان گفت: پس از انعقاد تفاهم‌نامه مهرماه 99 جلسات متعدد و مفیدی را به‌منظور بررسی وضعیت و ایجاد شرایط مطلوب جهت خانه‌دار شدن ایثارگران معزز با مدیران کل راه و شهرسازی شمال و جنوب استان برگزار کردیم.
احمد گروئی ساردو افزود: امیدواریم با کمک و حمایت تمام مسئولین استان اجرای این طرح به‌صورت کامل تا موعد مقرر عملیاتی شود تا به حل بخشی از مشکلات ایثارگران استان کرمان کمک کند.
گفتنی است در این جلسه سید مصطفی آیت‌اللهی موسوی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان نیز حضور داشت.
همچنین جلسه بررسی و پیگیری تفاهم‌نامه ساماندهی اشتغال و کارآفرینی پایدار برای 1200 نفر از فرزندان خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران استان کرمان نیز با حضور سردار حسن‌زاده مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.
سردار حسن‌زاده در این جلسه با ابراز خوشحالی از سفر به استان شهید سردار سلیمانی گفت: زیارت مزار سردار سلیمانی برای ما افتخار بزرگی است و حضور در کنار هم استانی‌های ایشان را مایه مباهات می‌دانیم.
وی افزود: استان کرمان با داشتن صنایع و معادن فعال و بزرگ ظرفیت‌های بسیار خوب و مناسبی برای حل مشکل اشتغال ایثارگران در خود دارد که اگر این ظرفیت‌ها به‌خوبی استفاده شود انتظار داریم استان کرمان اولین استانی باشد که تفاهم‌نامه اشتغال ایثارگران خود را به‌صورت کامل محقق سازد.
مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به گزارش‌های دریافتی از روند اجرای تفاهم‌نامه در استان کرمان گفت: خوشبختانه رابطهٔ بسیار خوبی بین بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان و مدیران و مجمع نمایندگان استان وجود دارد. این امر باعث ایجاد همدلی و کمک به حل مشکل اشتغال ایثارگران خواهد شد. در این استان اقدامات خوبی هم انجام‌شده و امیدواریم کارها به‌سرعت به ثمر برسد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان نیز در این جلسه با اشاره به وضعیت اشتغال ایثارگران استان کرمان گفت: قبل از امضای تفاهم‌نامه نیز برای حل مشکل اشتغال ایثارگران تلاش‌های خوبی را در دست اقدام داشتیم که با امضای تفاهم‌نامه این تلاش‌ها دوچندان شد. استان کرمان ظرفیت‌های بسیار خوبی خصوصاً در بخش صنایع و معاون دارد که در صورت حمایت همهٔ مسئولان می‌توانیم به‌گونه‌ای عمل کنیم که حتی یک فرزند ایثارگر نیز در استان کرمان فاقد شغل نباشد.
احمد گروئی ساردو با تشکر از حمایت‌های مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: چندین جلسه مفید با رییس و برخی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برای ایجاد زمینه‌های اشتغال پایدار برای فرزندان شهدا و ایثارگران داشته‌ایم که در برخی موارد توانسته‌ایم به نتایج بسیار خوبی دست‌ یابیم. امیدواریم در ادامه این راه نیز شاهد حمایت‌های مدیران استان باشیم.
گفتنی است در این جلسه نیز حسین مهرابی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان حضور داشت.
انتهای پیام/