تجلیل از خانواده شهید عملیات کربلای پنج توسط مسئولان درگزی

تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۳۷
کد مطلب : ۳۶۴۶۰۰
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران درگز و اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار درگز در دیدار با خانواده شهید عملیات کربلای پنج از این خانواده گرانقدر تجلیل کردند.
تجلیل از خانواده شهید عملیات کربلای پنج توسط مسئولان درگزی
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، همزمان با فرا رسیدن سالروز عملیات کربلای 5، قاسمعلی بهبودی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران درگز به همراه اعضاء شورای اسلامی شهر و شهردار درگز، با خانواده شهید در محمد نوروزیان دیدار و گفتگو کردند.
بهبودی رئیس بنیاد درگز در این دیدار گفت: این سلسله دیدارها در راستای تجلیل و پاسداشت یاد و خاطره جانفشانیها و ایثارگریهای شهدای جان برکف صورت میگیرد تا با روح بلند آنان که با بزرگ منشی همواره دغدغه اسلام را داشتند بیعت دوباره کنیم.
در این دیدار صمیمانه بخشهای از وصیتنامه شهید توسط برادر محترم شهید قرائت شد و توحید غلامی آزاده و جانباز 50 درصد که از همرزمان این شهید بزرگوار بود، به بیان خاطرات و نحوه و دوران اسارت خود پرداختند.
در این دیدار با اهداء لوح سپاس از ایثارگری و صبر و استقامت این خانواده شهید تقدیر کردند.به عمل آمد.
شهید در محمد نوروزیان در 10 فروردین 1348 چشم به جان گشود، و در 23 دی 1365 در شلمچه به مقام رفیع شهادت نائل آمدند.
گفتنی است؛ شهرستان درگز از توابع استان خراسان رضوی است که در 270 کیلو متری مشهد مقدس واقع شده و پرونده 330 شهید، 658 جانباز و 35 آزاده در بنیاد شهید وامور ایثارگران این شهرستان، سند افتخار غیورمردانی است که برای سر بلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جانفشانی، فداکاری ومقاومت کردند و به انقلاب اسلامی عزت بخشیدند.
انتهای پیام/
 
«فرازی از وصیتنامه و زندگینامه دانش آموز شهید در محمد نوروزیان»
"بسم الله الرحمن الرحیم"
شهید درمحمد نوروزیان در سال 1347 در روستای توقی از توابع بخش لطف آباد بدنیا آمد. تحصیلات ابتدایی را تا چهارم ابتدایی در روستا و سپس عازم درگز شد. این دوران مصادف با مشکلات فراوان خانوادگی، اقتصادی برای او بود وی به همراه برادر بزرگ وکوچکش به سختی در ایام تابستان وساعات غیر تحصیل مشغول به کار بود. شهید طعم سختی و مشکلات و مخصوصا کار را از دوران طفولیت آموخت. جوانی بذنهگو، خوش رو و اهل مطالعه بود به طوری که اغلب در دست وی یک کتاب مشاهده میشد. با توجه به استعداد فراوانش رشته ریاضی و فیزیک را انتخاب کرد و در سال سوم دبیرستان برای دومین بار عازم جبهه شد، در حالی که کتابهایش را هم با خود برده بودعادت داشت خاطرات جبهه خود را مکتوب کند به طوری که تا دو روز قبل از شهادت خاطرات وی موجود است سر انجام در 23 دی ماه 1365 در عمیلات کربلای 5 به فیض شهادت نائل آمد.
بخشی از یادداشت شهید که در 20دی 1365 سه روز قبل از شهادت نوشته بود: شبهای اینجا مانند نقاط دیگر نیست، پرندهای اینجا آواز نمیخواند و گرگی زوزه نمیکشد بلکه در دل این شب آوایی شنیده میشود و چون از خواب بیدار میشوی و در پی این آواز روانه میشوی رزمندهای را میبینی که در دل شب میدرخشد، گریه میکند، ناله میکند، لبخند میزند، بر میخیزد و دوباره پیشانی خود را در خاک میمالد آری این است رمز پیروزی ما.
 


معصومه صابری خبرنگارایثار رضوی در شهرستان درگز