تشريح برنامه‌های كميته ايثارگران دهه فجر در كهگيلويه و بويراحمد

تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۳۹
کد مطلب : ۳۶۴۶۶۶
سید منصور موسوی رئیس کمیته ایثارگران ستاد دهه فجر کهگیلویه وبویراحمد گفت: تجلیل و تکریم از مقام شامخ شهدا و خانواده‌های آنان امری ضروری خواهد بود و ایام‌الله دهه فجر فرصت مغتنمی است.
تشريح برنامه‌های كميته ايثارگران دهه فجر در كهگيلويه و بويراحمد
به گزارش خبرنگار ایثار ازیاسوج، سید منصور موسوی  صبح امروز  در نشست هماهنگی برنامه های کمیته ایثارگران دهه فجر استان کهگیلویه وبویراحمد در سخنانی ضمن تسلیت ایام فاطمیه وگرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در سخنانی بیان کرد: دهه مبارک فجر، روزهایی ماندگار نشدنی در تاریخ ملت بزرگ ما است. روزهای پیروزی انقلاب اسلامی؛ انقلابی که امام راحل، آن را رهبری کرد و مقام معظم رهبری برای حفظ آن، با تمام وجود تلاش کرد.

وی افزود: تجلیل و تکریم از مقام شامخ شهدا و خانواده‌های آنان امری ضروری خواهد بود و ایام‌الله دهه فجرامسال باتوجه به شیوع بیماری کرونا فرصت مغتنمی است تا با نهادینه و مردمی کردن آن و با تکیه بر امکانات و ظرفیت‌های موجود بنیاد و دیگر دستگاه‌ها و به خصوص بهره‌برداری از فضای مجازی  و با نوآوری، خلاقیت و تکیه بر تجارب سال قبل به این امر خطیر اهتمام کنیم.

موسوی در بخش دیگر سخنان خود با برشمردن برنامه‌های کمیته ایثارگران توضیح داد:وی از اجرای برنامه‌های  توسط سازمان آموزش و پرورش به‌مناسبت ايام دهه فجر خبر داد و اظهار كرد: برگزاری برنامه‌نواختن زنگ ايثار درمدارس، برگزاری مسابقات دربستر فضای مجازی از مهم‌ترين عناوين و برنامه‌های سازمان آموزش و پرورش كهگيلويه و بويراحمد در اين جشن پيروزی است.

رئيس كميته ايثارگران دهه فجر كهگيلويه و بويراحمد به برنامه‌ها سازمان جهاد كشاورزی كهگيلويه و بويراحمد در اين ايام اشاره كرد و گفت: برگزاری مراسم ميهمانی لاله‌ها در گلزار شهدای روستا‌های اين استان با همكاری بنياد شهيد شهرستان‌ها،تجلیل از خانواده معظم شهدا وایثارگران،تماس تلفنی با ایثارگران، و اجرای برنامه ويژه با حضور همه كاركنان و ايثارگران آن دستگاه در سالن جهاد كشاورزی از برنامه‌های اين سازمان به مناسبت گرامیداشت سال‌روز انقلاب اسلامی است.

موسوی اجرای برنامه‌ ويژه با حضور پرسنل و حضور در مراسم ميهمانی لاله‌ها، تولید کلیپ وبرنامه درفضای مجازی، دیدار از خانواد‌ه‌های ايثارگران را اقدامات مهم سپاه فتح كهگيلويه و بويراحمد در استقبال از يوم‌الله دهه فجر ذكر كرد.
رئيس كميته ايثارگران دهه فجر كهگيلويه و بويراحمد ابراز كرد: اجرای سرود جمهوری اسلامی و سرود حماسی در مراسم ميهمانی لاله‌ها، دیدار از خانواده معظم شهدا، برگزاری مراسم تجلیل از همسران ومادران شهدا نیروی انتظامی، حفاظت مراسم و كنترل ترافيك خيابان‌ها منتهی به گلزار شهدا و حضور پرسنل در گلزار شهدا از مهمترين عناوين و برنامه‌های است كه به‌مناسبت سالگرد پيروزی انقلاب اسلامی نيروی انتظامی كهگيلويه و بويراحمد برعهده دارد.

وی درادامه افزود حوزه هنری استان تولید نماهنگ،پوسترموشن گرافی وبرپایی نمایشگاه وجشنواره هنری دربستر فضای مجازی به استقبال سالگرد پیروزی انقلاب می رود.
مدیرکل بنیاد شهید وامورایثارگران يادآورشد: بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس كهگيلويه و بويراحمد اقدام به برگزاری برنامه‌های عطر‌افشانی و غبارروبی، برگزاری مراسم ميهمانی لاله‌ها  در تپه گلزار شهدای گمنام، رونمایی از کتاب،دیدار از خانواده معطم شهدا ودیگر برنامه ها برای استقبال از دهه فجر اماده می شود.
رئيس كميته ايثارگران ستاد دهه فجر كهگيلويه و بويراحمد بيان كرد: اجرای شب شعردرفضای مجازی، برگزاری جشنواره فرهنگی وادبی، و غبارروبی از شهدای مدفون در دانشگاه ياسوج از برنامه‌های اجرای دانشگاه دولتی و دانشگاه آزاد اسلامی با همكاری بسيج دانشجوی به مناسبت گرامیداشت سالگرد پيروزی انقلاب است.

موسوی با اشاره به نقش صدا و سيما در انعكاس برنامه‌های دهه فجر تصريح كرد: مصاحبه با ايثارگران انقلاب، پوشش خبری مراسم يادواره، شهدای انقلاب در گچساران و دهدشت وکنگره استانی  شهدای شهیده استان، مراسم ميهمانی لاله‌ها، طرح سؤال و اجرای مسابقه راديويی و تلويزيونی از برنامه‌های تدوين شده توسط صدا و سيمای كهگيلويه و بويراحمد در اين ايام است.
وی خاطرنشان كرد: اداره‌كل ورزش و جوانان كهگيلويه و بويراحمد با برگزاری مراسم پياده‌روی محدود با حضور خانواده‌های ايثارگران و اقشار مختلف مردم درسراسر استان و حضور ورزشكاران ملی و استانی در مراسم ميهمانی لاله‌ها، تجليل از خانواده شهدا در اجرای برنامه‌های  سالگردپیروزی  انقلاب اسلامی سهيم است.
رئيس كميته ايثارگران ستاد دهه فجر كهگيلويه و بويراحمدادامه داد: تشويق تشكل‌های دينی برای سركشی از خانواده‌های شهدا‌، اهدا‌ اقلام فرهنگی، حضور در مراسم ميهمانی لاله‌ها، برگزاری مراسم زيارت عاشورا با ياد و خاطره شهدای انقلاب و دفاع مقدس از مهم‌ترين عناوين و برنامه‌های سازمان تبليغات اسلامی كهگيلويه و بويراحمد در استقبال از دهه فجر امسال است.

وی اظهار كرد: ابلاغ صورت ‌جلسه كميته ايثارگران به دستگاه‌های ذی‌ربط جهت همكاری، هماهنگی جهت همكاری فرمانداران، بخشداران، دهياری‌ها با كميته ايثارگران در مراسم شهری و روستايی، برنامه‌ريزی جهت سركشی به خانواده‌های ايثارگران و شهدا از مهم‌ترين برنامه‌های است كه توسط مشاور استاندار در امور ايثارگران كهگيلويه و بويراحمد در سال‌روز پيروزی انقلاب اجرا می‌شود.
موسوی افزود: نمایندگی ارتش  كهگيلويه و بويراحمد با انجام دیدار وسرکشی ازشهدای ارتش درشهرستان های لنده وبهمئی،  اهدا بسته های فرهنگی وبهداشتی به ایثارگران به استقبال چهل ودومین سالگرد انقلاب شكوهمند اسلامی می‌رود.
رئيس كميته ايثارگران ستاد دهه فجر كهگيلويه و بويراحمد اضافه كرد: بنياد شهيد و امور ايثارگران كهگيلويه و بويراحمد برگزاری يادواره استانی کنگره شهدای شهیده  ، برگزاری یادواره شهدای انقلاب در شهر‌های گچساران و دهدشت، تبلیغات محیطی، برگزاری برنامه های متنوع در فضای مجازی، مراسم ميهمانی لاله‌ها در گلزار شهدای همه شهرستان‌ها، تعويض پرچم، ویزیت رایگان احاد مردم دربیمارستان روانپزشکی سلمان  و تنظيم گزارش‌ها و دعوت‌نامه‌ها مرتبط با كميته و ارسال آن به مبادی ذی‌ربط، جمع‌بندی عملكرد كميته در پايان دهه فجر و ارسال به ستاد استانی و مسابقه كتابخوانی ويژه ايثارگران با همه دستگاه‌ها و ادارات تعامل و همكاری لازم را در جهت تحقق برنامه‌های دهه فجر خواهد داشت .
وی ادامه داد:اجرای طرح سپاس، رونمایی از پروژه‌های مرتبط با حوزه ایثار و شهادت، برگزاری مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی، تجدید میثاق کارکنان و مدیران بنیاد شهید با آرمان‌های شهدا از دیگر برنامه های این دهه خواهند بود.
موسوی  یادآور شد: در ایام باشکوه پیروزی انقلاب اسلامی شهردای شهریاسوج نیز با آزین بندی شهر ونصب بنر وتجلیل از خانواده شهدا به استقبال دهه مبارک فجر خواهد رفت.
پایان پیام