قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران تبیین و در دسترس همگان قرار بگیرد

تاریخ انتشارجمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۰
کد مطلب : ۳۶۴۶۸۹
استاندار گلستان با اشاره به ظرفیت‌های قانونی که برای ایثارگران در نظر گرفته‌شده است، گفت: قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران باید به‌درستی تبیین شود و در دسترس همگان قرار بگیرد.
قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران تبیین و در دسترس همگان قرار بگیرد
به گزارش «ایثار»، هادی حق‌شناس در نشست هم‌اندیشی شورای راهبردی فرهنگ ایثار و شهادت ضمن گرامیداشت یاد 4 هزار شهید استان گلستان گفت: آثار مکتوب تولیدشده در راستای فرهنگ در سطح استان ارزشمند است و باید در انتشار اسناد دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت همه دستگاه‌ها همراهی لازم را داشته باشند.
وی افزود: دیدار با مادران و پدران شهدا باید در دستور کار مدیران استان باشد و نباید تنها به زمان خاصی از سال اختصاص یابد. قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران باید به‌درستی تبیین شود و در دسترس همگان قرار بگیرد تا ذینفعان به‌درستی از مزایای آن مطلع شوند.
حق‌شناس گفت: ۳۶ شهید و ۵۳۳ ایثارگر زن در استان وجود دارد که باید از آنان به‌درستی تکریم صورت گیرد. مدیران دستگاه‌های اجرایی باید از جزئیات قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگری مطلع باشند تا مانع از تضییع حقوق ایثارگران در دستگاه‌های خود شوند. باید اطلاعات و مطالب مربوط به شهدا به‌خوبی ثبت و ضبط شود تا بتوانیم آن را به‌درستی به نسل‌های بعد منتقل کنیم.
استاندار گلستان خاطرنشان کرد: تلاش ما ارتقای بودجه‌های فرهنگی استان است و از هر ظرفیتی در راستای توجه به یادمان‌های شهدا استفاده خواهیم کرد.
اسرافیل وزیری مدیرکل بنیاد استان گلستان در این نشست ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در راستای توجه به خانواده‌های شهدا و ایثارگران، گفت: بنیاد تمام توان خویش را در مسیر اجرای دقیق قانون خدمات ایثارگری و همچنین توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به کار برده است اما این مهم نیاز به همکاری و همبستگی تمامی دستگاه‌ها دارد.
انتهای پیام/