دیدار معاون فرهنگی بنیاد و خانواده‌های شهدای مدافع حرم با سفیر سوریه

تاریخ انتشارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۰
کد مطلب : ۳۶۴۸۶۴
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با همراهی جمعی از خانواده‌های معظم شهدای مدافع حرم صبح شنبه 27 دی‌ماه با سفیر سوریه در محل سفارتخانه این کشور در تهران، دیدار و گفت‌وگو کرد.
دیدار معاون فرهنگی بنیاد و خانواده‌های شهدای مدافع حرم با سفیر سوریه
به گزارش «ایثار»، سردار یعقوب سلیمانی در این دیدار از استقبال گرم سفیر سوریه در ایران و همکاران ایشان تشکر کرد و گفت: جمعی که اینجا حضور دارند به نمایندگی از تمام خانواده‌های شهدای دفاع مقدس، سلامت و محور مقاومت هستند.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اهداف این دیدار گفت: تجدید میثاق با شهدای محور مقاومت، بیان مطالبات و انتظارات خانواده‌های معظم شهدا از دولت‌های محور مقاومت و انتقال تجربه بین نهادی مانند بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان‌های مردم‌نهاد فعال بین دو کشور ایران و سوریه سه هدف اصلی این دیدار است. امید است این دیدار فتح بابی برای عملیاتی کردن این اهداف و برنامه‌ریزی لازم برای تعاملات بیشتر بین دو کشور اسلامی و برادر ایران و سوریه باشد.
وی محور اصلی شکل‌گیری راهیان نور در ایران را حضور خانواده‌های معظم شهدا در محل شهادت فرزندان خویش و روایتگری آنان خواند و افزود: مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران آمادگی تعامل با محور مقاومت، خاصه کشور دوست و برادر ما سوریه در زمینه‌های مختلف در جامعه هدف خود را دارد.
سلیمانی در ادامه و پس از شنیدن نظرات پدر یکی از شهدای مدافع حرم، ابراز امیدواری کرد که زمینه برای مشرف شدن خانواده‌های معظم شهدای مدافع حرم به سوریه برای زیارت مرقد حضرت زینب(س) و دیدن محل شهادت فرزندان خود از نزدیک فراهم شود و اضافه کرد: ما هم آماده میزبانی از خانواده‌های شهدای سوری محور مقاومت در ایران برای زیارت مرقد مطهر امام رضا(ع)، حرم حضرت معصومه(س) و مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور هستیم.
شفیق دیوب، سفیر جمهوری عربی سوریه در ایران هم ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س) و گرامیداشت نخستین سالگرد شهادت سیدالشهدای محور مقاومت، سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، گفت: در این مدتی که کار در تهران را آغاز کرده‌ام، با هیئت‌های زیادی دیدار داشته‌ام؛ اما این هیئت ارزشمندترین و عزیزترین هیئتی است که در این مدت دیدار کردم، زیرا نماینده خانواده شهدایی است که در سوریه در دفاع از جبهه مقاومت و ملت سوریه شهید شدند.
وی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم را شهدای مشترک ایران و سوریه خواند و افزود: خون‌‌هایی که ژنرال سلیمانی و فرزندان شهید شما در جبهه مقاومت و دفاع از سوریه ریختند، در راه تحکیم روابط بین دو ملت و جامعه بزرگ اسلامی است. ما راه شهدا را تا پیروزی نهایی بر جبهه کفر و استکبار ادامه خواهیم داد و این پیروزی برای دو کشور ایران و سوریه مشترک خواهد بود.
در این دیدار جانباز عباس طایفه، رییس انجمن خادم الشهدای مدافع حرم و تعدادی از هیئت امنای این انجمن، عادل مهری، مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر و تعدادی از خانواده‌های شهدای مدافع حرم هم حضور داشتند و نظرات و پیشنهادات خود برای تعامل بیشتر و بهتر بین دو کشور ایران و سوریه را بیان کردند.
انتهای پیام/