حضرت زهرا(س) به‌عنوان نخستین شهيد راه ولايت درس بزرگی برای همه است

تاریخ انتشارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۸
کد مطلب : ۳۶۴۸۶۶
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی گفت: شهادت حضرت زهرا(س) به‌عنوان نخستین شهيد راه ولايت و امامت كه اساسی‌ترین ركن اسلام است درسی بزرگ برای همه ماست.
حضرت زهرا(س) به‌عنوان نخستین شهيد راه ولايت درس بزرگی برای همه است
به گزارش «ایثار»، مرتضی انصاری‌فر ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و تبیین نقش برجسته این بانوی بزرگ اسلام در راستای بصیرت‌افزایی جامعه گفت: بصیرت فاطمی درس بزرگی است که مردم ایران در هر زمانی با تأسی از رهنمودهای رهبرشان به جهانیان نشان دادند و باید همگی در راستای تقویت این آموزه ارزشمند حضرت فاطمه(س) کوشا باشیم.
وی با اشاره به الگوپذیری شهدا از سیره حضرت زهرا(س) و ائمه اطهار(ع) گفت: شهدا کسانی هستند که با بهره‌گیری از صفات فاطمی و نوشیدن از کوثر فاطمی(س) توان خویش را در راستای تحقق اهداف اسلام و نابودی دشمنان دین به کار گرفتند. فهم این موضوع،‌ فکر انسان مؤمن نسبت به اهل‌بیت، وحی و فاطمه زهرا(س) را از سیاهه‌های صفحات تاریخ به حضوری عینی و اثرگذار در عالم و آدم سوق می‌دهد. 
انصاری‌فر تصریح کرد: مكتب شهادت، مكتب بيداری و بيدارگری، جهاد و مجاهدپروری و مكتب راست‌قامتان جاودانه تاريخ است. شهادت حضرت زهرا(س) به‌عنوان نخستین شهيد راه ولايت و امامت كه اساسی‌ترین ركن اسلام است درسی بزرگ برای همه ماست.
مدیرکل بنیاد استان مرکزی گفت: وجود حضرت زهرا(س) نيز وجودی كهكشان‌وار و مجموعه‌ای از فضائل عالی انسانی است كه عالم بشريت از مرد و زن با شاگردی مكتبش می‌توانند اوج‌ گیرند و به‌مراتب عالی انسانی دست يابند و مهم‌ترین درس شهادت حضرت زهرا(س) دفاع از حريم ولايت تا سرحد جان است كه امت اسلامی ايران اين درس را به‌خوبی فراگرفته و به منصه ظهور رسانده است.
انتهای پیام/