با حضور نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران؛

نخستین یادواره شهدای جهاد دانشگاهی برگزار شد

تاریخ انتشارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۵۲
کد مطلب : ۳۶۴۸۷۶
نخستین یادواره شهدای جهاد دانشگاهی روز شنبه 27 دی مصادف با روز بزرگداشت جهاد دانشگاهی و همزمان با فرا رسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) با حضور نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در سالن شهید صبوری به صورت برخط برگزار شد.
نخستین یادواره شهدای جهاد دانشگاهی برگزار شد
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام والمسلمین یوسفعلی شکری نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم گفت: در تاریخ اسلام تاریخ نگارها وقتی می‌خواهند بگویند این مجاهد در میدان رزم بدر یا احد و خندق بوده است، اسم مجاهد را نقل می‌کنند و بعد می‌گویند: «شَهده به بدر یا شَهِد به احد». منظور از «شهد» به معنای کشته شدن نیست؛ بلکه حضور در جبهه و میدان را تاریخ نویسان به استشهاد یاد می‌کنند.
وی افزود: نکته دوم مربوط به سوره مبارکه «رعد» است که در آن عنوان می‌شود آنچه که به نفع مردم است می‌ماند. حضور در میدان حق بنا به تأثیرگذاری‌ که دارد برای شهید درجه بالاتری خواهد داشت. این حضور تأثیرگذار و تمدن ساز خواهد بود. کرامت انسانی جایی شکوفا می‌شود که دانش و دانایی وجود دارد و به موازات رشد علمی به یک مجاهدت نیازمند هستیم. باید تلاشگر نستوه مجاهد باشیم تا خداوند هم ما را هدایت کند.
حجت‌الاسلام والمسلمین شکری با اشاره به آیات قرآن کریم در مورد شهادت خاطرنشان کرد: جهاد اگر به کشته شدن در راه خدا ختم شود شهادت است و شهدا در پیشگاه خداوند حضور دائمی در میدان حق دارند و به مردم نفع تاریخی می‌رسانند. اگر بنا است انسان راه رشد و تعالی را طی کند باید حق شناس باشد، در راه حق قرار بگیرد و حضور دائمی داشته باشد.
در این مراسم که مسئولان جهاد دانشگاهی حضور داشتند واقعه خوانی «آن ۲۲ نفر» انجام شد.
جهاد دانشگاهی تاکنون 100 شهید تقدیم انقلاب و نظام اسلامی کرده است. ۲۷ دی‌ماه سال ۱۳۶۵ در پی بمباران دانشکده فنی دانشگاه تبریز توسط رژیم بعثی، ۲۲ نفر از فعالان دانشجو که در حال پشتیبانی از رزمندگان دفاع مقدس بودند، به شهادت رسیدند.
انتهای پیام/