ایستادگی ملی مهم‌ترین عامل پیروزی ملت ایران در دفاع مقدس است

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۴
کد مطلب : ۳۶۴۹۹۶
استاندار گیلان گفت: دفاع مقدس به جهت خلق حماسه ها و رشادت های بزرگ بخش مهمی از تاریخ این مرز و بوم را رقم زده و ایستادگی ملی مهم‌ترین عامل پیروزی ملت ایران در دفاع مقدس است.
ایستادگی ملی مهم‌ترین عامل پیروزی ملت ایران در دفاع مقدس است
به گزارش «ایثار»، ارسلان زارع، استاندار گیلان در جلسه مشترک شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تفاهمنامه مسکن و اشتغال ایثارگران، دوران هشت‌ساله دفاع مقدس را برگ زرینی از تاریخ ملت ایران در مقابله با ظلم خواند و گفت: وظیفه داریم ارزش‌های دوران دفاع مقدش را از طریق بزرگداشت حماسه‌آفرینی‌ها و فداکاری‌ها و ایثارگری‌ها و شهادت‌ها به نسل‌های آینده منتقل کنیم.
استاندار گیلان، دوران پرافتخار دفاع مقدس را سراسر ایمان و از خودگذشتگی و شجاعت و استقامت دانست و تصریح کرد: فرهنگ ایثار و شهادت و معارف دفاع مقدس برای همیشه در تاریخ کشورمان ماندگار است.
زارع ایستادگی ملی را مهم‌ترین عامل پیروزی ملت ایران در همه عرصه‌ها از جمله دفاع مقدس دانست و یادآور شد: در سال‌های اخیر نیز این ملت بزرگ ایستادگی و مقاومت زیادی از خود در مقابل تحریم‌های ظالمانه به نمایش گذاشته‌ است.
وی با اشاره به انسجام و همدلی و مقاومت ملت ایران در راه حراست از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی، گفت: با همین وحدت و همدلی چه در دوران دفاع مقدس و چه در برابر فشارهای تحریم به عزت و اقتدار رسیده‌ایم.
استاندار گیلان، وحدت را رمز پیروزی در همه عرصه‌ها دانست و یادآور شد: در دوران دفاع مقدس ارتش دنیا در مقابل انقلاب اسلامی ایستادند و ایران را مورد هجوم قرار دادند، اما با انسجام و وحدت و ایستادگی دشمنان را شکست دادیم.
زارع با اشاره به رهنمودهای راهگشای معمار کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری برای گذر از دوره‌های حساس و سرنوشت‌ساز تاریخ، گفت: امروز وظیفه تک تک مردم و مسئولان است که وحدت را تقویت کنند تا این دوران سخت را نیز سپری کنیم.
وی با تأکید بر لزوم تکریم و پاسداشت حماسه آفرینان دوران دفاع مقدس، یادآور شد: با‌توجه به تقارن ایام الله دهه فجر با ولادت با سعادت حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا(س)، تکریم مادران و همسران شهدا با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در دستور کار قرار گیرد.
استاندار گیلان، با اشاره به آغاز برنامه‌های دهه فجر با بزرگداشت شهدای انقلاب، تصریح کرد: یادواره‌های شهدای انقلاب و مراسم کنگره تجلیل از زنان شهید، جانباز و آزاده استان نیز به صورت تلویزیونی برگزار شود.
وی با بیان اینکه اشتغال و مسکن ایثارگران با همکاری دستگاه‌های اجرایی و سپاه پیگیری شود، خاطرنشان کرد: در راستای اجرای طرح اقدام ملی مسکن و تفاهم‌نامه ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ظرفیت‌هایی برای مسکن ایثارگران دیده شده است.
انتهای پیام/