نيروی هوايی شكننده‌ترين ضربه را در 19 بهمن به رژيم شاهنشاهی وارد کرد

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۳
کد مطلب : ۳۶۵۰۱۴
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: حركت شجاعانه پرسنل نيروی هوايی در 19 بهمن 1357 موجب شد تا شكننده‌ترين ضربه بر پيكر رژيم شاهنشاهی وارد شود.
نيروی هوايی شكننده‌ترين ضربه را در 19 بهمن به رژيم شاهنشاهی وارد کرد
به گزارش «ایثار»، حجت‌الاسلام حسین معصومی در دیدار با سرتیپ 2 خلبان حمید مصطفوی، فرمانده پایگاه شکاری خلبان شهید ناصرحبیبی مشهد با تسلیت ایام سوگواری دخت نبی اکرم(ص)، گفت: نیروی هوایی در حقیقت کمر رژیم شاهنشانی را شکست و از شكننده‌ترين ضربات بر پيكر رژيم شاهنشاهی، حركت شجاعانه پرسنل نيروی هوايی ارتش در 19 بهمن 1357 بود كه به‌حق می‌توان آن را از ايام الله ناميد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: در اين روز، نظاميان متعهد نيروی هوايی، با حضور در اقامتگاه بنیانگذار انقلاب اسلامی در مدرسه علوی و بيعت با حضرت امام(ره)، سندی از افتخار، حماسه، رشادت و ايمان را در برگ‌های زرين انقلاب اسلامی به ثبت رساندند. اين حماسه حضور و بيعت قاطعانه ارتش، طليعه خجسته پيوند ارتش با ملت مسلمان و انقلابی بود.
وی افزود: این اتفاق آنقدر بزرگ و ارزشمند بود که یک امید و اتحاد عظیم در قلب ملت ایجاد کرد و اراده مردم در مقابله با ظلم و تشکیل جمهوری اسلامی را چند برابر کرد.
حجت‌الاسلام معصومی با نقل خاطره‌ای از دوران دفاع مقدس گفت: در دوران جبهه که آتش رگبار دشمن اوج می‌گرفت، صدای هواپیما و هلی‌کوپتر ایران آرامش و امید می‌داد، به خصوص برخی از هواپیماها به سمت نیروهای خودی به پایین می‌آمدند و ما متوجه موفقیت آمیز بودن عملیات می‌شدیم. نیروهای رزمنده از وجود نیروی هوایی لذت می‌بردند.
وی در خصوص 72 شهید شاخص استان خراسان رضوی گفت: استان خراسان رضوی بیش از 17 هزار شهید تقدیم انقلاب و اسلام کرده است که از این تعداد 72 شهید شاخص شناسایی و زندگینامه هر کدام در یک کتابچه به چاپ رسیده است.
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی افزود: این روند همچنان ادامه دارد، رمزینه‌نگاری و نسخه دیجیتال تهیه شده و در سطح جامعه به صورت‌های مختلف در حال معرفی است.
وی به معرفی شهدای ارتش و نیروی هوایی اشاره کرد و افزود: رشادت و فداکاری شهدای نیروی هوایی به معنای واقعی بیان نشده است که هر دو مجموعه باید با تلاش بیشتر در این زمینه فعالیت ویژه‌ای داشته باشیم.
وی با بیان اینکه یکی از مهمترین وظایف بنیاد معرفی شهیدان از طرق مختلف به نسل‌های جوان جامعه است، تصریح کرد: بنیاد آمادگی کامل دارد در آستانه فرا رسیدن 19 بهمن با همکاری نیروی هوایی پایگاه شکاری خلبان شهید ناصرحبیبی یک برنامه ویژه برگزار کند.
انتهای پیام/