مهمترین مشکل فرزندان شاهد و ایثارگر اشتغال است

تاریخ انتشارسه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۱
کد مطلب : ۳۶۵۱۲۵
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خراسان رضوی گفت: مهمترین مشکلات مطرح شده از سوی ایثارگران موضوع اشتغال بوده است که از طرفی تعدادی از فرزندان شاهد و ایثارگر شاغل در بخش خصوصی نمی‌توانستند از سهمیه ایثارگری خود در آزمون استخدامی بهره‌مند شوند.
مهمترین مشکل فرزندان شاهد و ایثارگر اشتغال است
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام حسین معصومی در دیدار با خانواده‌های شهدا و ایثارگران ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا گفت: هدف از برگزاری این دیدار‌ها، مهیا کردن فرصت برای ایثارگران در جهت بازگو کردن مشکلات به صورت مستقیم و نیز رفع و پیگیری آنها است.
وی افزود: کارکنان بنیاد موظف هستند، مشکلات جامعه ایثارگری را در بنیاد و سایر ادارات پیگیری کنند و با توجه به شرایط سخت بیماری کرونا این امر به صورت حضوری و تماس با تلفن 1616 صورت پذیرفته است. مهمترین مشکلات مطرح شده از سوی ایثارگران موضوع اشتغال بوده است که از طرفی تعدادی از فرزندان شاهد و ایثارگر شاغل در بخش خصوصی نمی‌توانستند از سهمیه ایثارگری خود در آزمون استخدامی بهره‌مند شوند.
حجت‌الاسلام معصومی گفت: برای هر فرزند شاهد و ایثارگر یک سهمیه در خصوص اشتغال فراهم شده است که در سال‌های قبل اگر فرد، شاغل در بخش خصوصی بوده و دارای سابقه بیمه‌ای بود نمی‌توانست از سهمیه آزمون استخدامی استفاده کند، اما با توجه به پیگیری‌های بنیاد، این امکان برای شاغلان بخش خصوصی نیز فراهم شده است.
وی گفت: شاغلان بخش خصوصی ابتدا باید گواهی مربوط به اشتغال در بخش خصوصی را تهیه و سپس در پنل شخصی سامانه الکترونیکی سایت ایثار اسکن گواهی را بارگذاری و پس از ثبت، به کارشناس اشتغال محل پرونده اطلاع دهند، در نهایت می‌توانند از سهمیه استخدامی در آزمون های اعلام شده بهره‌مند شوند.
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی تاکید کرد: کسانی که بیکاری خود را در سامانه برخط و یا الکترونیکی ایثار ثبت نکرده‌اند سهمیه ایثارگری در آزمون استخدامی برای آنان لحاظ نمی‌شود، همچنین برای دریافت نام کاربری و رمز عبور می‌توانند به کارشناس ارتباطات و مراجعات بنیاد محل پرونده مراجعه کنند. سئوالات زیادی در این خصوص برای شاغلان بخش خصوصی، دانشجویان و ایثارگران جویای کار وجود دارد، که به زودی در این خصوص توضیحات کامل در کانال ایثار رضوی ارائه می شود.
 انتهای پیام/