نقش مادران شهدا در تاریخ بی‌بدیل و ماندگار است

تاریخ انتشارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۱
کد مطلب : ۳۶۵۴۶۴
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی با اشاره به نزدیک شدن سالروز وفات حضرت ام‌البنین (س) گفت: نقش مادران شهدا در تاریخ بی‌بدیل و ماندگار است.
نقش مادران شهدا در تاریخ بی‌بدیل و ماندگار است
به گزارش «ایثار»، مرتضی انصاری‌فر با اشاره به برخی ویژگی‌های اخلاقی حضرت ام‌البنین (س) نظیر ادب، وقار، شجاعت و کمال ایشان، گفت: حضرت ام‌البنین (س) همواره فرزندان حضرت فاطمه (س) را بر فرزندان خود ترجیح می‌دادند چراکه می‌دانستند سعادت هر انسانی درنتیجه مودت به خاندان پیامبر (ص) است.
انصاری‌فر بابیان اینکه حضرت ام‌البنین (س) یک انقلابی واقعی بود، ابراز کرد: پس از واقعه عاشورا ایشان با زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدای این واقعه غم‌انگیز انقلاب بزرگی را به پا کردند. برنامه‌های دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی امسال استان را از روز چهارشنبه هشتم بهمن‌ماه، مصادف با وفات حضرت ام‌البنین (س) با تکریم مادران شهدا آغاز می‌کنیم.
وی با اشاره به خلق صحنه‎های زیبا توسط مادران در هنگام بدرقه رزمنده‎ها به جبهه، افزود: صحنه اعزام رزمندگان به جبهه یکی از شیرین‏‌ترین و معنوی‎ترین لحظات دوران جنگ بود که در این زمینه آن‌چنان‌که شایسته است مطالبی بیان نشده است. همسران و مادران شهدا با ذات اقدس الهی بر سر ولایت‌مداری معامله کرده و شهدا درراه پروردگار عالمیان در جبهه حاضرشده و به شهادت رسیده‌اند لذا این از روحیه ولایت‌مداری همسران و مادران شهدا است که فرزندان خود را به‌درستی تربیت ‌کرده‌اند.
مدیرکل بنیاد استان مرکزی تأکید کرد: اگر ايثار و شهامت، شجاعت، صبر و استقامت مادران و همسران شهدا نبود، امروز این‌گونه بااقتدار در دنیا نمی‌ایستادیم پس وظیفه خود می‌دانیم به بهترین نحو از ایشان تکریم کنیم زیرا این تکریم‌ها فرصتی برای حفظ نقش بانوان در تربیت فرزندانی با روحیه ایثارگری در آینده است.
انتهای پیام/