افزایش سرعت رسیدگی به شکایات ایثارگران در کمیسیون ماده 16

تاریخ انتشارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۵
کد مطلب : ۳۶۵۴۷۱
دبیر کمیسیون ماده 16 بنیاد شهید و امور ایثارگران از افزایش سرعت رسیدگی به شکایات واصله ایثارگران به این کمیسیون خبر داد.
افزایش سرعت رسیدگی به شکایات ایثارگران در کمیسیون ماده 16
به گزارش «ایثار»، نرگس جلیلی با بیان تاریخچه مختصری از فعالیت‌های کمیسیون ماده 16 گفت: تاکنون بیش از 85 هزار پرونده در کمیسیون ماده 16 تشکیل شده است و ماهیانه حدود 350 الی 370 پرونده وارد کمیسیون می‌شود.
وی با بیان اینکه حداکثر 40 پرونده در یک جلسه کمیسیون قابل بررسی و نتیجه‌گیری است، اضافه کرد: به دلیل شیوع بیماری کووید 19 و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی تعداد جلسات کمیسیون به یک جلسه در هفته تبدیل شده بود ولی خوشبختانه از ماه گذشته برگزاری دو جلسه در هفته در دستور کار قرار گرفته است.
دبیر کمیسیون ماده ۱۶ بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: تدابیری اندیشیده شده که سرعت رسیدگی به پرونده‌های باقی مانده افزایش یابد و تشکیل کمیته‌های مختلف مرتبط با موضوعات و مدیریت مناسب در سیستم دبیرخانه از جمله این تدابیر است.
جلیلی در ادامه با بیان اینکه برخی شکایات مربوط به عملکرد بنیاد و برخی مربوط به سایر دستگاه‌های اجرایی است افزود: با تدبیر رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران بخش زیادی از شکایات مربوط به بنیاد شهید و امور ایثارگران مرتفع شده است ضمن اینکه راه‌اندازی بخش مشاوره و ارتباط با کمیسیون ماده 16 در برنامه‌های آینده دبیرخانه کمیسیون قرار گرفته است.
انتهای پیام/