ایران به برکت رشادت‌های شهدا و ایثارگران پیشرفت چشمگیری داشته است

تاریخ انتشاريکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۷
کد مطلب : ۳۶۵۵۹۹
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: امروز ایران به برکت رشادت‌های شهدا و ایثارگران در همه‌ عرصه‌ها به ویژه نظامی، تکنولوژی، علمی و فناوری رشد و پیشرفت چشمگیری داشته که این مهم باید به قشرهای مختلف مردم تبیین شود.
ایران به برکت رشادت‌های شهدا و ایثارگران پیشرفت چشمگیری داشته است
به گزارش «ایثار»، غلامرضا حقایق‌پور در نشست کمیته ایثارگران ستاد دهه‌فجر انقلاب اسلامی استان قزوین، با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب طی 42 سال بی‌نظیر بوده است، گفت: امروز ایران به برکت رشادت‌های شهدا و ایثارگران در همه‌ عرصه‌ها به ویژه نظامی، تکنولوژی، علمی و فناوری رشد و پیشرفت چشمگیری داشته که این مهم باید به قشرهای مختلف مردم تبیین شود.
وی به کمیته ایثارگران ستاد دهه‌فجر انقلاب اسلامی استان قزوین اشاره کرد و گفت: این کمیته هر ساله در این دهه برنامه‌های ترویجی برنامه‌ریزی می‌کند تا بتواند آحاد جامعه را بیشتر با دستاوردهای انقلاب اسلامی آشنا کند.
حقایق‌پور با بیان اینکه تعامل خوبی بین مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان قزوین است، افزود: باید همه مدیران دست به دست هم دهند تا بتوانند در سایه این تعامل برنامه‌های ترویجی که امروز مورد نیاز آحاد جامعه به ویژه نسل جوان است را اجرا کنند.
مدیرکل بنیاد استان قزوین به ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: تلاش می‌شود برنامه‌های ترویجی با توجه به شرایط جامعه و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود.
حقایق‌پور با بیان اینکه فضای مجازی پتانسیل و ظرفیت‌های مختلفی در اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت دارد، افزود: برنامه‌ریزی شده از این فضا در اجرای برنامه‌های متنوع و جذاب استفاده شود تا آحاد جامعه بیشتر با دستاوردهای انقلاب و رشادت‌های شهدا و ایثارگران آشنا شوند.
وی به تشریح برنامه‌های کمیته ایثارگران ستاد دهه‌ فجر در استان قزوین پرداخت و گفت: تلاش می‌شود از همه ظرفیت‌های موجود برای هرچه باشکوه برگزار شدن این برنامه‌ها با رویکرد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استفاده شود.
مدیرکل بنیاد استان قزوین با اشاره به اینکه دیدار با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران یکی از برنامه‌های بنیاد است که به صورت مداوم اجرا می‌شود، بیان کرد: به مناسبت دهه‌ فجر این برنامه با محوریت شهدا و ایثارگران انقلاب اسلامی انجام خواهد شد. در دهه‌فجر، دیدار مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان با بازماندگان شهدا و ایثارگران انقلاب اسلامی از دیگر برنامه‌هاست که ضمن دلجویی، از مقام والای آنها تجلیل خواهند کرد.
رییس کمیته ایثارگران ستاد دهه‌ فجر انقلاب اسلامی به رژه موتورسواران نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: این رژه 12 بهمن ماه از مقابل لشکر 16 زرهی به سمت گلزار شهدای شهر قزوین برگزار می‌شود.
وی با اشاره به برگزاری مراسم استقبال نمادین از ورود امام به میهن اسلامی بیان کرد: این مراسم با حضور جمعی از مسئولان استانی و مردم شهیدپرور قزوین در 12 بهمن برپا خواهد شد. گلباران تمثال حضرت امام خمینی(ره) نیز یکشنبه 12 بهمن ماه در گلزار شهدای قزوین برگزار می‌شود.
حقایق‌پور برگزاری میهمانی لاله‌ها را از دیگر برنامه‌ها عنوان و بیان کرد: در این برنامه، گلزار شهدا جهت قرائت پیام مقام معظم رهبری و گلباران مزار شهدا آماده می‌شود تا مدعوین با اهداف و آرمان‌های شهدا تجدید بیعت کنند.
وی با اشاره به یادواره شهدای بهمن ماه قزوین و حومه و شهدای خلبان گفت: این یادواره‌ طی دهه‌ فجر به منظور زنده نگه داشتن یاد و خاطره‌ شهدا، تبیین سیره و منش شهدا به آحاد جامعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به صورت مجازی برگزار می‌شود. آماده‌سازی موزه شهدای قزوین و نمایش آثار این موزه به صورت مجازی در دهه‌ مبارک فجر از دیگر برنامه‌ها است و علاقه‌مندان می‌توانند از آنها بازدید کنند.
انتهای پیام/