نشست شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان کرمان برگزار شد

تاریخ انتشاريکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۷
کد مطلب : ۳۶۵۶۰۲
نشست شورای عالی استانی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باحضور استاندار، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و تعدادی از مدیران استان کرمان برگزار و از جلد چهارم کتاب وصایای شهدای استان کرمان رونمایی شد.
نشست شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان کرمان برگزار شد
به گزارش «ایثار»، احمد گروئی‌ ساردو مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان امروز یکشنبه 5 بهمن‌ماه در نشست شورای عالی استانی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که با ریاست استاندار کرمان برگزار و از جلد چهارم کتاب وصایای شهدای استان کرمان رونمایی شد، گفت: در استان کرمان حدود 60 شهید زن‌ داریم و تلاش داریم باوجود محدودیت‌های بیماری کرونا برنامه‌های خوبی را همراه با بزرگداشت روز شهید برای بزرگداشت این بانوان فداکار اجرا کنیم.
وی در خصوص ترویج فرهنگ ایثار از طریق نصب تصاویر شهدا گفت: در سال‌های گذشته عکس شهدا به‌صورت کاشی در سطح استان و شهرها نصب‌شده است و تعدادی از این عکس‌ها با گذشت زمان و آسیب‌های محیطی دچار فرسودگی و تخریب‌شده‌اند که نیاز به ترمیم و بازسازی دارند. 
علی زینی‌وند استاندار کرمان نیز بابیان این موضوع که فرهنگ ایثار و شهادت باید به نسل جوان انتقال داده شود، گفت: نیاز است برنامه‌ریزی دقیق و موثری در خصوص انتقال این فرهنگ به نسل آینده شود، چراکه در این خصوص مسئول هستیم.
وی با اشاره به موضوع لزوم احیا و ترمیم تصاویر سرداران و شهدای نصب‌شده در سطح شهرها و روستاها گفت: همه شهرداران و فرمانداران استان موظف‌ هستند که این امر را با جدیت دنبال کنند و نباید حتی یک تصویر تخریب‌شده از شهید در استان کرمان وجود داشته باشد.
 انتهای پیام/