>> معرفی رشادت‌های منجر به پیروزی انقلاب در ایام دهه فجر ضروری است | ايثار

معرفی رشادت‌های منجر به پیروزی انقلاب در ایام دهه فجر ضروری است

تاریخ انتشاردوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۲
کد مطلب : ۳۶۵۶۶۳
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز گفت: هرساله برای پاسداشت و گرامیداشت ایام‌الله دهه مبارک فجر و دستاوردهای انقلاب، برنامه‌ریزی‌هایی توسط ملت ایران و دوستداران انقلاب صورت می‌گیرد و امسال تلاش بر این است تا در این ایام بتوانیم رشادت‌هایی که پیروزی انقلاب را رقم زد به جامعه علی‌الخصوص جوانان معرفی کنیم.
معرفی رشادت‌های منجر به پیروزی انقلاب در ایام دهه فجر ضروری است
به گزارش «ایثار»، سلیمان رستمیان در نشست کمیته ایثارگران دهه فجر انقلاب اسلامی که به مناسبت گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین روحی یزدی رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در بنیاد شهید و ایثارگران استان البرز برگزار شد، بابیان اینکه انقلاب اسلامی ما برگرفته از جریان فرهنگی عاشورا است، گفت: هرساله برای پاسداشت و گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر و دستاوردهای انقلاب، برنامه‌ریزی‌هایی توسط ملت ایران و دوستداران انقلاب صورت می‌گیرد و امسال تلاش بر این است تا در این ایام بتوانیم رشادت‌هایی که پیروزی انقلاب را رقم زد به جامعه، علی‌الخصوص جوانان معرفی کنیم.
 مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز بابیان اینکه از عمده کارهایی که باید در ایام‌الله دهه فجر انجام داد، می‌توان به انتقال کارهای صورت گرفته برای پیروزی انقلاب به نسل‌های جدید اشاره کرد، افزود: ازخودگذشتگی و شهادت یکی از مؤلفه‌های اصلی پیروزی انقلاب است و در کشور ما هر جا نیاز به ایثار و مجاهدت بود، مردم حضور داشتند.
وی با اشاره به اینکه اوج مجاهدت، شهادت‌طلبی و ازخودگذشتگی در دوران انقلاب اسلامی بوده است، بیان کرد: شعار ما استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود که در حال حاضر در دنیا شاهد عزتمندی و شناخت کشور اسلامی بر این مؤلفه هستیم.
رستمیان با عنوان اینکه در ابتدای انقلاب شاهد این بودیم که همه ابرقدرت‌ها برای جلوگیری از رشد انقلاب اسلامی بسیار تلاش کردند، تصریح کرد: هجمه‌های دشمن از ابتدا تاکنون ادامه دارد اما ملت ما بااقتدار و ایستادگی مانع تحقق اهداف شوم دشمنان شدند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز خاطرنشان کرد: اقدامات خوبی در بیش از چهل سالی که از انقلاب اسلامی می‌گذرد انجام‌شده که باید این دستاوردها به جامعه گفته شود.
وی با اشاره به تشکیل کارگروه‌های مختلف در این راستا، گفت: استان البرز از پیش از پیروزی انقلاب مهد بزرگ‌مردان و زنانی بود که در مبارزه با رژیم ستم‌شاهی فعال بودند و پیشینه تاریخی بسیاری دارد و شهدای زیادی را نیز تقدیم کرده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز بابیان اینکه مردم این استان در تثبیت و تداوم انقلاب نیز نقش داشتند، عنوان کرد: در این ایام برنامه‌های مختلف ملی و استانی برنامه‌ریزی‌شده که شامل مهمانی لاله‌ها که در راستای تجلیل و تقدیر از مقام شهیدان است و در روز ۱۶ بهمن برگزار می‌شود و از خانواده‌های شهدا و مجروحان انقلاب تجلیل می‌شود.
رستمیان بابیان اینکه کلنگ‌زنی آغاز ساخت خانه شهید و رونمایی از گلزار شهدای امام‌زاده محمد (ع) که چهارمین گلزار بزرگ شهدای کشور است در این ایام انجام می‌شود، افزود: علیرغم همه مشکلات و محدودیت‌ها کار ساخت این گلزار شهدا انجام شد.
انتهای پیام/