حماسه ششم بهمن سال 60 آمل نقطه عطفی در تاریخ انقلاب است

تاریخ انتشاردوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۰
کد مطلب : ۳۶۵۶۷۶
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران گفت: حماسه ششم بهمن سال 60 آمل نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است، که خلق این حماسه بی‌بدیل مردم آمل، ترفندها و توطئه‌های دشمنان و منافقین کوردل را ناکام گذاشت.
حماسه ششم بهمن سال 60 آمل نقطه عطفی در تاریخ انقلاب است
به گزارش «ایثار»، هدایت مظلومی گفت: حماسه ششم بهمن سال 60 آمل نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است، که خلق این حماسه بی‌بدیل با مقاومت و ایستادگی مردم آمل، ترفند‌ها و توطئه‌های دشمنان و منافقین کوردل را ناکام گذاشت.
مدیرکل بنیاد مازندران با اشاره به اینکه نقش مردم حماسه‌ساز آمل در برخورد با درگیری‌های منافقین برای جلوگیری از ورود اجانب و بیگانگان بی‌بدیل و وصف ناشدنی است، اظهار کرد: حماسه ششم بهمن آمل که در نوع خود بی‌نظیر است، می‌تواند هم طراز حماسه‌هایی چون قیام مردم قم و تبریز قرار گیرد و به‌عنوان یکی از موفقیت‌های ملت مقاوم ایران پس از پیروزی انقلاب از آن یاد شود.
مظلومی اظهار کرد: ششم بهمن سال 1360، یکی از حماسه‌های ماندگار ملت ایران در شهرستان آمل به وقوع پیوست، که بعد از گذشت چندین دهه از آن هم‌چنان در اذهان با افتخار و شکوه فراوان از آن یاد می‌شود.
مدیرکل بنیاد مازندران تصریح کرد: این واقعه آنقدر مهم بود که حضرت امام (ره) در وصیت‌نامه‌ الهی سیاسی خود از نقش مردم آمل در حادثه ششم بهمن تقدیر و تشکر کرده و می‌فرماید: «ما باید از مردم آمل تشکر کنیم و دیدید مردم آمل چه بر سرتان آوردند».
وی با بیان اینکه حماسه ششم بهمن سال 60 آمل برگ زرینی را در تاریخ انقلاب اسلامی ایران رقم زده است گفت: ایمان، اعتقاد به نظام و ولایت، انسجام و یکپارچگی، وحدت، ایثار، مقاومت و فداکاری مردم شریف آمل موجب شد تا این موفقیت و پیروزی به دست آید.
مظلومی با بیان اینکه خاطرات حماسه ششم بهمن آمل باید در اذهان نسل جوان جامعه پررنگ شود، اظهار کرد: اتفاقات و رخدادهای این حماسه عظیم تاریخی را باید برای آیندگان تبیین و بازخوانی کرد و یاد و نام عزیزانی که در این حماسه و در دفاع از آرمان‌های انقلاب به شهادت رسیده و به مقام جانبازی نائل شدند باید همیشه زنده نگه داشته شود.
انتهای پیام/