مادران شهدا اسطوره‌های صبر و ایثار هستند

تاریخ انتشارسه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۴
کد مطلب : ۳۶۵۷۹۶
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم، ضمن گرامی‌داشت روز تکریم مادران و همسران شهدا گفت: اگر صبر و از خودگذشتگی شیرزنان فاطمی و زینبی نبود نمی‌توانستیم در دوران هشت سال دفاع مقدس به پیروزی دست یابیم.
مادران شهدا اسطوره‌های صبر و ایثار هستند
به گزارش «ایثار»، حجت‌الاسلام حسن هنرمند روز سه‌شنبه هفتم بهمن ماه در نشست هماهنگی همایش تکریم مادران و همسران شهدا، گفت: مادران شهدا فرزندان خویش را در مکتب عاشورا پرورش دادند و به آنان درس ایثار آموختند و خود نیز در این مسیر زینب‌گونه ایستادگی و صبر کردند.  
وی افزود: نقش زنان خصوصا همسران و مادران شهدا در دوران دفاع مقدس در پشت جبهه‌ها نقش ارزنده  و تاثیرگذاری بود، بعد از پیروزی جبهه حق علیه باطل نیز ایشان با صبر و بردباری در مسیر شهدا حرکت و بر این راه ایستادگی و پایداری کردند.
حجت‌الاسلام هنرمند افزود: به‌منظور گرامی داشت مقام صبر، ایثار و مقاومت شیر زنان فاطمی و زینبی مراسم تکریم مادران و همسران شهدا امروز سه‌شنبه در شبستان کربلای مسجد مقدس جمکران و با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین شکری نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار می‌شود.
مدیرکل بنیاد استان قم، گفت: در این مراسم خانواده معظم بانوان شهید و بانوان جانباز استان قم تحت عنوان اسوه‌های ماندگار، حضور دارند. همایش اسوه‌های ماندگار با حضور نماینده ولی فقیه در بنیاد، جمعی از مسئولان استان و تولیت مسجد مقدس جمکران و با مشارکت این مسجد مقدس و با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار می‌شود.
 انتهای پیام/