مادران شهدا اسطوره‌های صبر و استقامت هستند

تاریخ انتشارچهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۵
کد مطلب : ۳۶۵۹۷۲
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران از مادران شهدا به عنوان اسطوره‌های صبر و استقامت یاد کرد و گفت: نام و یاد مادرانی همچون شما سبب عزت و افتخار نظام است.
مادران شهدا اسطوره‌های صبر و استقامت هستند
به گزارش «ایثار»، عبدالله مرتضوی صبح امروز چهارشنبه هشتم بهمن‌ماه در دیدار با خانواده شهیدان «سیدمحسن، سیدمحمود و سیدصفرعلی اینالو» با قدردانی از یک عمر مجاهدت خالصانه و استقامت صبورانه مادران و همسران شهدا در راه آرمان‌های امام(ره) و انقلاب اسلامی، گفت: شما نمونه روشن و کامل از صبر و استقامت الهی هستید و با توسل به ساحت حضرت ام البنین(ع)، ارزش‌های واقعه عاشورا را دوباره زنده کردید.
مدیرکل بنیاد شهرستان‌های استان تهران از همسر و مادر معظم شهیدان به عنوان یک مظهر اقتدار و جاودانگی یاد کرد و افزود: ارادت به شما و خدمت به ساحت شهدای شما علی‌رغم یک وظیفه برای ما که خادمان شما هستیم یک افتخار بزرگ محسوب می‌شود و اگر امروز در مقام قدردانی و نوکری شما اینجا حضور داریم، برای این است که یاد و نام شهدای شما در کنار سایر شهیدان باقی بماند.
مرتضوی قدرت مادران شهدا را برگرفته از ایمانشان معرفی کرد و افزود: اینکه یک مادر در برابر این همه مصبیت صبر کند، چیزی جز ایمان قوی و توکل بر خدا نیست؛ مادران شهدا شاهدانی بی‌ادعا هستند كه با الهام از مكتب حضرت زهرا(س) با خدا معامله كردند و فرزندانشان را در راه حق و حقيقت راهی جبهه‌های نبرد با كفر كردند، چنين مادرانی مقام و جايگاهی ارزشمند نزد خدا دارند.
در این دیدار حاجیه خانم «نجمه عبادی» مادر معظم شهیدان اینالو با بیان خاطراتی از فرزندان شهیدش گفت: فرزندانم درس خوانده مکتب امام حسین(ع) بودند و عاشقانه و با توسل به اربابشان، طریق شهادت را انتخاب کردند.
شهید «سید صفرعلی ایلانلو» سال 1365 در یکی از مناطق عملیاتی جنوب کشور و شهیدان «سید محسن و سید محمود اینالو» سال 1362 و به فاصله پنج ماه از یکدیگر به شهادت رسیدند. 
انتهای پیام/