آگاهی‌بخشی در سلامت خانواده‌های معظم ایثارگران موثر است

تاریخ انتشارچهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۵
کد مطلب : ۳۶۶۰۳۲
معاون بهداشت و درمان بنیاد گلستان گفت: آموزش و آگاهی‌بخشی از اهمیت بسزایی برخوردار است و آثار این آموزش‌ها در سلامت خانواده‌های جامعه معظم ایثارگری موثر است.
آگاهی‌بخشی در سلامت خانواده‌های معظم ایثارگران موثر است
به گزارش «ایثار»، دکتر حسین حقیقی با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی ویژه خانواده‌های شهدا و ایثارگران، گفت: این کارگاه‌ها توسط بنیاد استان گلستان و با موضوع آشنایی با میانسالی و عوارض و بیماری‌های شایع این دوره‌ و راهکارهای مقابله با آن برگزار شد؛ آموزش و آگاهی‌بخشی از اهمیت بسزایی برخوردار است و آثار این آموزش‌ها در سلامت خانواده‌های جامعه معظم ایثارگری موثر است.
وی نقش آموزش را در ارتقای سلامت بانوان شاهد بسیار با اهمیت توصیف كرد و افزود: رابطان بهداشت در مراكز درمانی و بهداشتی با داشتن آگاهی بیشتر در این خصوص می‌توانند خدمات مطلوب‌تری به جامعه ایثارگری ارائه دهند.
حقیقی ادامه داد: این كارگاه آموزشی پیرامون بیماری‌های شایع زنان میانسال، شیوه زندگی سالم، اهمیت تغذیه در سن میانسالی و چگونگی حفظ بهداشت برگزار شد.
معاون بهداشت و درمان بنیاد استان گلستان گفت: با توجه به شرایطی که ممکن است در برخی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران وجود داشته باشد برگزاری این نوع جلسات آموزشی می‌تواند نقش خوبی در بهبود فضای زندگی خانواده‌های شاهد و ایثارگر داشته باشد و به همین دلیل بنیاد رسالت خود می‌داند که در طول سال با برگزاری کارگاه‌های مشابه بتواند مطالب مفیدی را به جامعه هدف ارائه دهد.
انتهای پیام/