بیش از 9 هزار نفر از جامعه ایثارگری کشور نخبه هستند

تاریخ انتشارچهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۴
کد مطلب : ۳۶۶۰۴۰
مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر گفت: بیش از 9 هزار نفر از جامعه ایثارگری در زمینه‌های آموزشی، اقتصادی و اشتغال نخبه هستند.
بیش از 9 هزار نفر از جامعه ایثارگری کشور نخبه هستند
به گزارش «ایثار»، عادل مهری ورنیاب سه‌شنبه هفتم بهمن ماه در نخستین نشست با تشکل‌های ایثارگری مشهد مقدس ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا، گفت: تشکل‌های ایثارگری در کنار بنیاد، به صورت داوطلبانه فعالیت‌های مختلفی را انجام می‌دهند.
مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر گفت: بخشی از فعالیت‌های اجرایی بنیاد در خصوص ایجاد استارت آپ‌ها در جهت اشتغالزایی، پیگیری تفاهم‌نامه‌های بنیاد با دستگاه‌های مختلف، مباحث آموزش، برگزاری اردوها و ... است.
وی در خصوص نخستین استارت آپ گفت: در نخستین استارت‌آپ بنیاد که فراخوان داده شد، بیش از 300 طرح از سوی خانواده‌های شهدا و ایثارگران ارائه و بیش از 200 طرح مورد تائید قرار گرفت، که در این رابطه با بنیاد ملی نخبگان، صندوق‌ها، دانشگاه‌ها و شرکت‌های شتاب دهنده، مذاکره و حمایت خود را از طرح‌های ایثارگران اعلام کردند.
مهری، شمار نخبگان جامعه ایثارگری را ۹ هزار و ۱۲۰ نفر عنوان کرد و گفت: این نخبگان به مراتب در جایگاه شایسته قرار دارند و با تلاش و سختی به این جایگاه رسیده‌اند. برای رفع بسیاری از مشکلات از جمله اشتغال نیازمند فعالیت در قالب شرکت‌های دانش بنیان هستیم. تشکل‌های ایثارگران باید ذاتاً مطالبه‌گر باشند و حقوق ایثارگران را از دستگاه‌ها پیگیری کنند.
مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر تأکید کرد: 120 تشکل ایثارگری در کل کشور با مجوز رسمی از وزرات کشور و استانداری‌ها در حال خدمت رسانی به جامعه ایثارگری هستند که 28 تشکل متعلق به استان خراسان رضوی است. 
وی با با بیان اینکه هدفمان از برگزاری این نشست بهره‌مندی از تجربیات تشکل‌های خراسان رضوی در خصوص سیاستگذاری‌های کلان است، افزود: تشکل‌ها می‌توانند به کمک رسانه‌ها فرهنگ ایثار و شهادت را ترویج دهند و اتاق فکری برای بنیادها و مجلس شورای اسلامی که متقاضی استفاده از توانمندی و ظرفیت‌ها هستند، باشند.
مهری به دفتر نخبگان اشاره کرد و گفت: نزدیک به 9 هزار نفر از ایثارگران کشور در دفتر نخبگان با سه رده نخبگان، سرآمدان و پیشتازان عضو هستند.
 انتهای پیام/