مادران شهدا گنجینه‌های تاریخی هستند

تاریخ انتشارچهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۳۸
کد مطلب : ۳۶۶۰۸۸
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان گفت: مادران شهدا شاهدانی بی‌ادعا و گنجینه‌های تاریخی هستند كه با خدا معامله كردند و فرزندانشان را در راه حق و حقيقت راهی جبهه‌های نبرد با كفر كردند و با تقدیم عزیزان خود از حضرت ام‌البنین‌ (س) الگو گرفتند.
مادران شهدا گنجینه‌های تاریخی هستند
به گزارش «ایثار»، رضا نجفی به مناسبت وفات حضرت ام‌البنین (س) و روز تکریم از مادران و همسران شهدا، در دیدار با خانواده‌های شهدا و ایثارگران شهرستان بیجار، گفت: حضرت ام‌البنین (س) سمبل یک بانوی ایثارگر و فداکار بود که با نگاه به جایگاه و اهمیت ولایت، تفکر حسینی را ذره ذره در وجود فرزندانش نشاند و با تربیت فرزندان خود در مکتب سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و با الهام از مسیر خط سرخ شهادت در زنده نگه‌ داشتن نهضت عاشورا و رساندن پیام آن نقش بسزایی داشت.
وی حضرت ام‌البنین (س) را الگوی مادران شهدا در صبر و ولایت‌مداری دانست و تصریح کرد: مادران و همسران شهدا با تأسی از این بانوی بزرگ اسلام فرزندان خود را انقلابی و ولایت‌مدار تربیت و مشوق آنان در پاسداری از میهن اسلامی و ارزش‌های والا شدند، فرزندانی که برای حفظ اسلام و نظام اسلامی جانشان را تقدیم کردند.
مدیرکل بنیاد استان کردستان با بیان اینکه نقش تربیتی مادران و همسران شهدا به عنوان یک الگوی عملی در جامعه مطرح است، گفت: مادران شهدا شاهدانی بی‌‌ادعا و گنجینه‌های تاریخی هستند كه با خدا معامله كردند و فرزندانشان را در راه حق و حقيقت راهی جبهه‌های نبرد با كفر كرده و با تقدیم عزیزان خود از حضرت ام‌البنین (س) الگو گرفتند.
وی تصریح کرد: زنان، بویژه مادران و همسران شهدا در پیروزی انقلاب اسلامی نقش‌های مهم و تاثیرگذاری را ایفا کرده و بسترساز فعایت‌های مهمی بوده‌اند و فرزندانی را تربیت کردند که در مبارزه با استکبار و طاغوت بدون هیچ گونه ترس و هراسی حتی از جان خود گذشتند.
نجفی یادآور شد: صبر، استقامت، شهامت و شجاعت مادران و همسران شهدا بود که باعث شد فرزندان برومند این کشور در چهار دهه گذشته و در حال حاضر در خط مقدم نبرد با دشمنان حاضر شوند و اجازه ندهند کوچکترین دست درازی به این آب و خاک صورت بگیرد.
انتهای پیام/