دیدار نماینده ولی فقیه در بنیاد با جمعی از ایثارگران نیشابور و مشهد/افتتاح حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد خراسان رضوی

تاریخ انتشارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۱
کد مطلب : ۳۶۹۹۱۷
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با جمعی از خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان شهرهای نیشابور و مشهد دیدار و گفت‌وگو کرد.
دیدار نماینده ولی فقیه در بنیاد با جمعی از ایثارگران نیشابور و مشهد/افتتاح حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد خراسان رضوی
به گزارش «ایثار»، حجت‌الاسلام‌والمسلمین یوسفعلی شکری با سفر به شهر نیشابور با خانواده معظم شهید «احمد حاجی نقی»، جانباز گران‌قدر 70 درصد «سید علیرضا رضوی» و آزاده سرافراز «رضا دانشور» دیدار و گفت‌وگو کرد.
وی همچنین با خانواده معظم شهید «محمدصادق غفاریان خیاطی»، خانواده معظم شهیدان «محسن و جواد شادکام تربتی»، جانباز 70 درصد و آزاده سرافراز «جعفر مهمان‌نواز» و فرزند شهید «حسن دهقانی» در شهر مشهد دیدار کرد.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در این دیدارها گفت: زندگی خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان سرشار از فداکاری، گذشت و ایثار است و زبان از بیان عظمت ایثار این عزیزان قاصر است. 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین شکری ادامه داد: وقتی نواده‌های شهدا را می‌بینیم و در کلام و رفتار آنان دقت می‌کنیم متوجه می‌شویم خوشبختانه نسل‌های سوم ایثارگران هم ادامه‌دهنده راه شهدا و ایثارگران هستند. امروز شاهد موفقیت فرزندان ایثارگران هستیم که موضوعی تحسین‌برانگیز است. خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان با سختی‌های بسیاری که متحمل شده‌اند فرزندانی را در سنگر علم و دانش برای اسلام تربیت کرده‌اند.
وی با بیان اینکه با هیچ چیزی در جهان نمی‌توان فداکاری‌های خانواده‌های شهدا و ایثارگران را جبران کرد، افزود: همه ما محتاج دعای این عزیزان هستیم و قطعاً دعای والدین شهید دعایی ویژه خواهد بود.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین در دیدار با همسر و فرزندان مرحوم محمدرضا ستوده رییس سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان نیشابور که مدتی قبل بر اثر بیماری کرونا به رحمت ایزدی پیوست، تأکید کرد: تمامی فعالیت‌های مرحوم ستوده در راستای خدمت به خانواده‌های شهدا، جانبازان و آزادگان بوده و امروز دعای این عزیزان نیز ذخیره آخرت ایشان است.
حجت الاسلام والمسلمین شکری در بخش دیگری از سفر خود به استان خراسان رضوی در مراسم افتتاح حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: فعال شدن حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با توصیه مقام معظم رهبری انجام می‌شود و این دفتر پل ارتباطی خانواده‌های شهدا و ایثارگران و مقام معظم رهبری است.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: افتتاح حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران استان‌ها را در دستور کار داریم و با توجه به شناختی که از حجت الاسلام معصومی وجود داشت ایشان که از نیروهای با سابقه هستند برای مسئولیت این حوزه در استان خراسان رضوی انتخاب شدند.
وی خطاب به کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ضرورت دارد که کارمندان بنیاد به تهذیب اخلاق، به روز بودن، شناخت قوانین و تکریم خانواده شهدا و ایثارگران توجه کنند. احترام به خانواده معظم شهدا و ایثارگران باید از عمق وجود و با باور قلبی باشد و این احترام کاملاً ارادی و با اندیشه انجام شود.
گفتنی است حجت الاسلام والمسلمین شکری طی حکمی حجت الاسلام حسین معصومی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی را به‌عنوان مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی منصوب کرد.
انتهای پیام/