انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان از اهداف بنیاد است

تاریخ انتشاردوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۸
کد مطلب : ۳۷۰۲۱۳
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز با اشاره به اینکه نوآوری در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید در نظر گرفته شود گفت: انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان و نوجوان یکی از اصلی‌ترین اهداف بنیاد است.
انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان از اهداف بنیاد است
به گزارش «ایثار»، سلیمان رستمیان در نشست اختتامیه و قرعه‌کشی مسابقه «جاسم رمبو» که با حضور امیرحسین دانش کهن معاون فرهنگی و آموزشی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز برگزار شد با گرامی‌داشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران و تبریک میلاد باسعادت امام محمدتقی(ع) گفت: یکی از فعالیت‌های فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با تشویق به مطالعه کتاب و کتاب‌خوانی است.
وی با اشاره به اینکه نوآوری در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید در نظر گرفته شود گفت: انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان و نوجوان یکی از اصلی‌ترین اهداف بنیاد است. باید تلاش کنیم تا فرهنگ ایثار و شهادت را با روش‌های مختلف در جامعه منتقل و نهادینه کنیم.
رستمیان افزود: با توجه به شرایط کرونا فعالیت‌های فرهنگی در فضای مجازی باید به‌صورت گسترده‌تری ادامه داشته باشد علی‌الخصوص در حوزه کتاب‌خوانی، بدین منظور هم‌زمان با برگزاری کنگره استانی فرشتگان تاریخ‌ساز مسابقه کتاب‌خوانی از کتاب «داستان مریم» اثر «داوود امیریان»، در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین جوانان و نوجوانان برگزار خواهد شد.
مشاور امور ایثارگران استانداری البرز گفت: امیدواریم که با استقبال بیشتر شرکت‌کننده‌ها در این حوزه و مطالعه کتاب‌های نشر شاهد، در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی تأثیرگذار باشیم و تداوم این فعالیت‌ها موجب آگاهی و اطلاع‌رسانی مؤثرتری در حوزه ایثار و شهادت باشد.
 انتهای پیام/