برپایی نمایشگاه مجازی تشکل‌های ایثارگری به مناسبت اربعین حسینی

تاریخ انتشاردوشنبه ۱۵ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۶
کد مطلب : ۳۸۷۹۴۸
مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر از برپایی نمایشگاه مجازی توسط تشکل‌های شاهد و ایثارگر از 4 مهر لغایت 6 مهرماه سال جاری به مناسبت تقارن اربعین حسینی و هفته دفاع مقدس خبر داد.
برپایی نمایشگاه مجازی تشکل‌های ایثارگری به مناسبت اربعین حسینی
به گزارش «ایثار» ، عادل مهری در نشست کمیسیون فرهنگی تشکل‌های شاهد و ایثارگر که در روز یکشنبه 14 شهریورماه با حضور رئیس و اعضای کمیسیون فرهنگی، جمعی از دبیران کل تشکل‌های ایثارگری، مسئولان و کارشناسان دانش‌پژوهان و تشکل‌های استان‌ها به‌صورت وبینار در سالن جلسات مرکز دانش پژوهان برگزار شد، گفت: تشکل‌های شاهد و ایثارگر به مناسبت فرارسیدن ایام اربعین حسینی و تقارن با هفته دفاع مقدس از 4 مهر الی 6 مهرماه به مدت سه روز به‌صورت مجازی برنامه‌های مختلفی را برگزار می‌کنند.
مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین رسالت‌هایی که بر دوش ایثارگران قرار دارد، رسالت زینبی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که خواستگاه آن نیز اربعین حسینی است، اظهار کرد: تشکل‌های شاهد و ایثارگر نقش ویژه و اثرگذاری در این خصوص داشته و به لطف الهی از قبل برنامه‌ریزی و اقداماتی برای تاثیرگذاری بیشتر به شیوه اجرای برنامه‌های فرهنگی در قالب برپایی نمایشگاه مجازی صورت گرفته است.
مهری با اشاره به اینکه فعالیت‌ها و دستاوردهای فرهنگی جامعه شاهد و ایثارگر کشور را با هدف ترویج فرهنگ غنی «ایثار و شهادت» به نمایش می‌گذارند، در خصوص فعالیت هریک از تشکل‌­های شاهد و ایثارگر گفت: هر تشکلی به‌صورت مجازی یک غرفه دارد که می‌تواند با معرفی تشکل مربوطه، فعالیت‌های شاخص، مصاحبه افراد عضو و... را در قالب حداکثر 30 عکس و 3 کلیپ تصویری با محتوای معرفی تشکل و راهپیمایی اربعین و دفاع مقدس ارائه نماید.
وی با اشاره به تأکید رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران مبنی بر اینکه تشکل‌های شاهد و ایثارگر بازوان فکری و اجرایی بنیاد هستند و باید این حرکت مردمی را هرساله به‌صورت هرچه باشکوه‌تر ادامه دهند، افزود: با توجه به بیماری کرونا و محدودیت و مشکلات تردد، کار برپایی موکب اربعین را که در سال‌های گذشته به‌صورت حضوری در مرزهای شلمچه و چذابه و شهرهای کربلا و نجف برنامه‌­ریزی و اجرا می‌کردیم ولی امسال تصمیم گرفتیم به‌صورت مجازی برنامه‌ها را اجرا کنیم.
مدیرکل دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر خاطرنشان کرد: تشکل‌های شاهد و ایثارگر مطالب و محتوای فعالیت‌های خود در قالب کلیپ، عکس و ... را تا روز 21 شهریور به مرکز تحویل داده تا در روز  24 شهریور پس از بررسی‌های فنی مطالبی که قابلیت ارائه دارد برای سایت در نظر گرفته شود.
وی افزود: در سه روز نمایشگاه غرفه‌ها در دو نوبت صبح و بعدازظهر یعنی از ساعت 9 الی 12 و 15 الی 18 دایر هستند و مسئولان هر غرفه می‌توانند نیم ساعت اول هر نوبت را از طریق ارتباط تصویری زنده در غرفه حضور داشته و به سئوالات مخاطبین پاسخ دهند.
مهری با اشاره به اینکه در کنار غرفه‌ها که توسط تشکل‌ها ارائه و اداره می‌شود، فضای عمومی نمایشگاه نیز با ارائه مطالب کلان، اجرای زنده روضه امام حسین(ع) و زیارت عاشورا توسط مداحان اهل بیت(ع) و صدور بیانیه تشکل‌ها توسط مرکز دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر انجام خواهد شد.
مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر اضافه کرد: از 3 تشکل که بهترین کار را با بیشترین تعداد بازدید توسط مخاطبین در نمایشگاه ارائه نماید، تقدیر به عمل خواهد آمد.
انتهای پیام/