انتقال فرهنگی ارزش های دفاع مقدس، مهمترین هدف برگزاری کنگره شهدا است

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۲
کد مطلب : ۳۸۸۶۳۵
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران در گردهمایی فرماندهان بسیج و مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران استان تهران، گفت: انتقال فرهنگی ارزش های دوران دفاع مقدس مهمترین هدف برگزاری کنگره شهدا است.
انتقال فرهنگی ارزش های دفاع مقدس، مهمترین هدف برگزاری کنگره شهدا است
به گزارش «ایثار»، عبدالله مرتضوی صبح امروز دوشنبه 22 شهریورماه در گردهمایی بزرگ فرماندهان نواحی مقاومت بسیج سپاه پاسداران و مدیران بنیاد استان تهران که در مرقد مطهر امام خمینی(ره) برگزار شد، انتقال فرهنگی ارزش‌های دوران دفاع مقدس را مهم‌ترین هدف برگزاری کنگره شهدا دانست و گفت: یکی از اهداف بزرگ برگزاری کنگره شهدا انتقال ارزش‌های فرهنگی دوران دفاع مقدس به نسل معاصر و نسل‌های آینده است و این مجاهدت‌ها باید درست و متقن به آیندگان منتقل شود. 
وی با بیان اینکه استان تهران بیشترین آمار شهدا را در دوران دفاع مقدس دارد، افزود: دوران هشت سال دفاع مقدس منبع غنی از خلق حماسه‌ها و ایثارگری‌های شهدا و رزمندگان است که امروز با گذشت بیش از چهاردهه از آغاز آن، باز هم شاهد خوانش‌های متنوعی از آن دوران هستیم.
مرتضوی اخلاص در اجرای برنامه های شهدا را مهم عنوان کرد و ادامه داد: کار برای شهید و شهادت باید با خلوص نیت و ابتکار همراه باشد تا هم ایجاد جاذبه کند و هم اثرگذاری مثبت در بین مخاطب داشته باشد که اگر این دو اصل در کار فرهنگی مرتبط با ایثار و شهادت مدنظر قرار گیرد، به مدد انفاس قدسی شهیدان تاثیرگذار است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در حفظ نام و یاد شهیدان و نیز تکریم خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران تصریح کرد: ین امر نشان می دهد نکوداشت و پاسداشت یاد و خاطره شهدا ریشه در تاریخ انقلاب اسلامی دارد.
مرتضوی با تاکید بر اهمیت حفظ و نگهداری از دستآوردهای دوران دفاع مقدس و جهاد شهدا در جبهه مقاومت در مبارزه با تکفیر، تصریح کرد: کشور ما در طول سال‌های گذشته شاهد حوادث مهم و تاریخ‌سازی بوده است و در تمام این حوادث بزرگمردانی بودند که با ورود خود به عرصه میدان، تلاش کردند تا این کشور از گزند حوادث در امان باشد و امروز همه کسانی که در حوزه ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت دغدغه دارند و خود را وامدار شهدا می‌دانند، باید تلاش کنند تا راه شهیدان در بهترین حالات ممکن در جریان باشد.
انتهای پیام/