فرهنگ شهادت برگرفته از فرهنگ غنی نماز است

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۰
کد مطلب : ۳۸۸۶۵۴
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان گفت: شهدا برای برپایی نماز و احیای امربه‌معروف و نهی از منکر جانفشانی کردند و به شهادت رسیدند، چرا که فرهنگ شهادت برگرفته از فرهنگ نماز است.
به گزارش «ایثار»، مجید صفدریان در نشست شورای ستاد اقامه نماز بنیاد استان همدان با بیان اینکه نماز در زندگی معصومین (ع) از اهمیت بالایی برخوردار بوده است، گفت: درباره اهمیت نماز می‌توان گفت که اصل و اساس دین است.
وی افزود: نماز سدی در مقابل وسوسه‌های شیطان است و همچنین یکی از اعمال و اصولی است که شیطان به شدت با انجامش مبارزه می‌کند و سعی دارد فرد متمایل به نماز را به هر نحو که شده فریفته و منصرف کند. شهدا برای برپایی نماز و احیای امربه‌معروف و نهی از منکر جانفشانی کردند و به شهادت رسیدند، چرا که فرهنگ شهادت برگرفته از فرهنگ نماز است.
صفدریان تصریح کرد: نماز عبادتِ عملی است که مایه رشد آدمی است، زیرا در آن با خدای خود ارتباط برقرار می‌‌شود. اهمیت نماز تا جایی است که اصل و اساس دین است و مهم‌ترین شاخصه و ویژگی مؤمن دلبستگی‌اش به نماز و مداومت در بجا آوردن آن است.
وی با تأکید بر اینکه وظیفه اصلی بنیاد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، افزود: این کار همت همه مسئولان را می‌طلبد زیرا این امر یکی از ارکان زندگی معنوی و لازمه پویایی یک جامعه است. جهاد در راه خدا، تولی و تبری در کنار نماز و روزه از فروع دین بوده و انجام آن بر هر مسلمانی طبق شرایط آن واجب است و برای خادمان حکومت اسلامی نیز، برای عاملان به جهاد و تولی و تبری وظایفی تعریف کرده است.
مدیرکل بنیاد استان همدان با بیان اینکه شهدای گرانقدر در این راه جانفشانی کردند و ایثارگری ایثارگران در راه اعتلای این فرهنگ و صبر خانواده‌های شهدا در همین راستا است.
انتهای پیام/