بنیاد دارای ظرفیت مناسبی برای دیپلماسی ایثار است

4 تير 1398 ساعت 14:35

نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران در ساماندهی ان جی اوهای فعال در OPCW گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران ظرفیت قدرتمندی برای دیپلماسی عمومی و دیپلماسی ایثار دارد و امیداریم از این ظرفیت به‌خوبی استفاده شود تا جریان یک‌جانبه‌گرایی را در دنیا کمرنگ کنیم.


به گزارش «ایثار»، سجاد قاسمی روز سه‌شنبه 4 تیرماه در همایش «نفس‌های سوخته» گفت: جانبازان شیمیایی از 15 سال پیش برای اثبات مظلومیت ایران در مجامع بین‌المللی فعالیت دارند. از سال گذشته نیز با رهنمودهای وزارت امور خارجه به حضور علمی و دیپلماسی علمی فعال وارد شده‌ایم.
وی افزود: در این راستا هنرمندان نیز تلاش کردند تا این وقایع را با زبان هنر بیان کنند و با هماهنگی‌هایی که با سازمان زیبا‌سازی شهرداری تهران صورت گرفته قرار است المان‌های جانبازان شیمیایی در سطح شهر نصب شود.
نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران در ساماندهی سازمان های غیردولتی فعال در OPCW ادامه داد: از آذرماه سال گذشته 25 جلسه در شورای OPCW بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شده است و 40 برنامه برای فعالیت‌های مرتبط در نظر گرفته شده است. همچنین 5 کمیته زیر نظر این شورا مشغول به فعالیت هستند و تلاش کردیم بحث‌های تخصصی را در این حوزه وارد کنیم.
قاسمی با اشاره به در دست تدوین بودن 5 کتاب در راستای انجام فعالیت‌های فرهنگی این شورا گفت: پرونده جانبازان ایرانی که در خارج از کشور کار درمان خود را انجام داده‌اند استخراج شده است تا به اطلاعات موجود برای ارائه در مجامع بین‌المللی افزوده شود.
وی افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران ظرفیت قدرتمندی برای دیپلماسی عمومی و دیپلماسی ایثار دارد و امیدواریم از این ظرفیت به‌خوبی استفاده شود تا جریان یک‌جانبه‌گرایی را در دنیا کمرنگ کنیم.
انتهای پیام/
 


کد مطلب: 294207

آدرس مطلب: http://isaar.ir/doc/news/fa/294207/

ایثار
  http://isaar.ir