​رئیس کنگره شهدای استان قم:

برپایی کنگره شهدا باعث ایجاد وحدت در قم می‌شود

3 مهر 1398 ساعت 8:28

رئیس کنگره شهدای استان قم گفت: برگزاری کنگره شهدا در قم موجب ایجاد وحدت در بین مردم و دستگاه‌های استان و مسئولان می‌شود.


به گزارش ایثار به نقل از رسانه های استان قم، احمد حاجی‌زاده در جلسه شورای اسلامی شهر قم اظهار داشت: یکی از وقایع عبرت‌آموز تاریخ، عاشورا است که در قرآن نیز ۷ مرتبه بر عبرت‌آموزی تأکید شده است.
وی بیان داشت: دشمن در میدان سخت از ملت ایران شکست خورده است و پس از آن ۸۰ کشور در جنگ نرم علیه ایران وارد میدان شدند.
رئیس کنگره شهدای استان قم با بیان اینکه برخی امروز به دنبال جمع کردن نام شهدا هستند، افزود: هدفشان این است که از این طریق ملت را امتحان کنند و امروز این شهدا گنج‌های پنهان و گران‌بهایی هستند که باید آنان را کشف و پیام آنها را درک کرد.
وی بیان داشت: امروز وظیفه داریم تا نگذاریم پیام شهیدان به فراموشی سپرده شود که برگزاری کنگره‌های شهدا برای همین امر است و از طرفی دشمن از تمام ابزار برای از بین بردن فرهنگ ایثار و شهادت بهره می‌برد که باید در برابر آنها ایستاد.
حاجی‌زاده با بیان اینکه برپایی کنگره شهدا باعث ایجاد وحدت در قم می‌شود، گفت: کنگره شهدا باید موجب شود تا همه استان با هم وحدت پیدا کنند و پیام شهدا را همگی بشنوند و رهبر معظم انقلاب برای تولید آثار ماندگار در این عرصه برای جوانان تأکید دارند.
وی عنوان کرد: اتاق اندیشه ورز در قم برای کنگره ملی شهدا راه اندازی شده و کلیه مؤسسات راوی و سیره شهدا در این مجموعه گردهم آمدند.
کنگره ملی شهدای استان بهمن‌ماه سال ۹۹ در شهر مقدس قم برگزار خواهد شد.


کد مطلب: 307988

آدرس مطلب: http://isaar.ir/doc/news/fa/307988/

ایثار
  http://isaar.ir