مادر شهید مفقود الاثر آذرمی:

افتخارم این است که مادر شهیدم

16 فروردين 1394 ساعت 0:31

مادر شهید مفقود الاثر ابوالفضل آذرمی در گفتگو با روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی: انتظار بسیار سخت است اما زمانی که دلتنگش می شوم، قرآن می خوانم


به گزارش ایثار واحد خراسان جنوبی، 13 جمادی الثانی سالروز وفات مادر علمدار دشت کربلا حضرت فاطمه ام البنین علیها سلام است که به همین مناسبت این روز را در تقویم رسمی کشور به نام روز مادر شهدا نام گذاری نموده اند.
بی شک همه مادران شهدا میوه های دل خود و ثمره زندگانی خود را برای زنده ماندن و استحکام بنیان انقلاب اسلامی اهدا نموده اند در این میان هستند مادرانی که هنوز به انتظار خبری از فرزندشان روزگار می گذرانند آنانی که آن قدر قانع اند که حتی اگر تکه استخوانی از فرزندشان را بیاورند اندکی قلبی آکنده از صبرشان را تسکین خواهد داد و این مادران مادران شهدای مفقودالاثر هستند.
زهرا صالحی یکی از همین مادران است مادری که فرزند رعنا و سرو پیکر خویش را راهی جبهه ها نمود و دیگر فرزندش بازنگشت با آنکه امروز با توجه به شواهد و قرائن تقریبا ثابت شده است فرزندش به مقام رفیع شهادت نائل گشته است و دیگر هیچ گاه باز نخواهد گشت، او هنوز در انتظار است شاید خبری از وی بیاید یا تکه استخوانی، تا او بتواند شرح غم خود از این فراق طولانی را بازگوید.
زهرا صالحی مادرشهید مفقود الاثر ابوالفضل آذرمی در گفتگو با روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی، اظهار کرد: فرزندم در سال 1344 در آرین شهر (سده) متولد شد، او دارای خطی خوش و تحصیلاتی عالی بود.
ابوالفضل خوشنویسی هنرمند بود
وی با بیان اینکه شهید ابوالفضل آذرمی یکی از هنرمندان خوشنویس استان بوده است، افزود: با توجه به فوت پدر، ابوالفضل در سن 12 سالگی سرپرستی خانواده را برعهده گرفت و بسیار کمک خانواده بود.
مادرشهید مفقود الاثر ابوالفضل آذرمی، ادامه داد: با آغازحمله عراق به ایران، ابوالفضل اصرار زیادی برای شرکت درجنگ داشت، اما من راضی نمی شدم و تا اینکه برای جلب رضایتم گفت:"مادر جان، شما که مرا دوست داری، یک ختم قرآن بخوانید تا من برگردم."
مادر، دوست دارم شهید شوم
وی ادامه داد: پس ازختم قرآن، یک ماه نشده از جبهه برگشت و درحال جمع آوری کتابهایش بود و می گفت" من باید به جبهه برگردم و مادردوست دارم، شهید شوم، شاید این بار دیگر بازنگردم، کتاب هایم را به اقوام و کتابخانه ای اهدا کنید و در نگهداری آن کوشا باشید،" اما از حرفش بسیار ناراحت شدم و گمان نمی کردم که پسرم را دیگر نخواهم دید و ابوالفضل رفت و دیگر برنگشت.
افتخارم این است که مادر شهیدم
وی با بیان اینکه با وجود دلتنگی برای بازگشت او، بسی افتخار می کنم که فرزندم شهید شده است، گفت: پس ازگذشت شش ماه از اعزام وی هیچ خبری از او نداشتیم و بسیار نگران بودیم و احتمال اسارتش را می دادیم، تا اینکه 20 سال بعد، بنیاد شهید با توجه به شواهد، خبر شهادت وی را برای ما آورد، اما روحش را تشییع کردیم، چون مفقود الاثر بود.
مادرشهید مفقود الاثر ابوالفضل آذرمی، ادامه داد: پس از دریافت این خبر، شب و روز گریه و بی تابی می کردم، روز بعد از آن، خوابی دیدم و سیدی از طرف امام علی (علیه السلام) آمد و گفت" گریه نکنید، آن ها خوبند و برخواهند گشت" و دیگر گریه نکردم.
حل مشکل مالی برای تعمیر ساختمان به برکت شهید
صالحی، درخصوص برکات معنوی وجود شهید در زندگی اش گفت: در3 سال گذشته، قرار بود در منزلمان بنایی کنیم اما خیلی از لحاظ مالی در تنگنا بودیم و همان شب، فرزندم به خوابم آمد و یک مشت نقره به من داد و گفت "چرا مادر نگرانی؟ من خودم برای شما، بنایی می کنم و تشت گلی را آورد و مشغول بنایی شد" و فردای همان روز که بنایی رو آغاز کردیم و پس از 6 ماه کل خانه ساخته شد و در طول مدت کار، به هیچ مشکلی برنخوردیم، شهدا واقعاً زنده اند.
وی افزود: یک بار نیز به برکت حضور معنوی فرزند شهیدم سفر کربلا نصیبم گردید و در حال حاضر آرزویم این است که مشکل روادید حل شود تا به مکه مشرف شوم.
انتظاربسیارسخت است،امازمانیکه دلتنگش می شوم، قرآن می خوانم
مادرشهید مفقود الاثر ابوالفضل آذرمی، در خصوص چگونگی گذران انتظار برای بازگشت شهید مفقود الاثرش توضیح داد: انتظار بسیار سخت است اما زمانی که دلتنگش می شوم، قرآن می خوانم با اینکه چشمانم ضعیف است، خطهای ریز را می خوانم واگر زمانی قرآن نخوانم مریض می شوم.
تنها شهید هنرمند بیرجندی در کنگره شهدای هنرمند کشور
وی ادامه داد: در یادواره شهدای هنرمند کشور در سال گذشته، تنها خانواده شهیدی بودیم که از بیرجند در این کنگره شرکت کردیم.
وی با بیان اینکه ابوالفضل اراده بسیار بالایی داشت و جزو بسیجیان دانشجو و نخبگان دانشگاه بود افزود: در سال 1366 در مقطع کارشناسی در رشته ریاضی از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد.
درعملیات مرصاد سال 67 به شهادت رسید و سال 84 خبر شهادتش را برای ما آوردند.
در ادامه این گفتگو، طیبه آذرمی، خواهر این شهید مفقود الاثر، با بیان اینکه شهید در عملیات مرصاد در سال 67 به شهادت رسید افزود: سال 84 خبر شهادت ایشان را برای ما آوردند و روح ایشان را تشییع کردیم.
آذرمی گفت: از وی صندوقچه ای پر از کتاب و خوشنویسی باقی مانده و تاکید فراوانی بر استفاده همگان، اعم از خانواده و آشنایان و ... از کتابها و نگهداری خوب آن ها داشت و با توجه به خواسته اش، کتابها را به کتابخانه آرین شهر اهدا خواهیم کرد.
مادر صبری عظیم دارد و غضه هایش را بروز نمی دهد
خواهر شهید والامقام ابوالفضل آذرمی افزود: هم اکنون با توجه به مریضی مادر، من از ایشان مراقبت می کنم و از نزدیک با مادر، در ارتباطم؛ زمانی که خبر شهادت برادرم را آوردند و روح را تشییع کردیم، نه پلاک و نه هیچ نشانه ای از ایشان نبود، مادر نگرانی و غصه هایش را بروز نمی داد، و به فکر فرو می رفت و صبری عظیم داشت و همین صبر و انتظار، او را تاکنون سرپا نگه داشته است.
وی خاطرنشان کرد: عشق و علاقه برادرم، تنها درس و اسلام و کشورش بود و بالاخره در راه اسلام شهید شد و امیدوارم ما هم ادامه دهنده راه ایشان باشیم.


کد مطلب: 113155

آدرس مطلب: http://isaar.ir/doc/news/fa/113155/

ایثار
  http://isaar.ir