نامگذاری خیابان‌ها در خراسان رضوی با اولویت نام شهدا است

17 شهريور 1398 ساعت 16:17

مدیرکل بنیاد خراسان رضوی گفت: فداکاری و از جان گذشتگی شهدا برای هیچ کس پوشیده نیست، در راستای ارج نهادن به مقام شهید، خیابان‌ها، میادین و کوچه‌ها با اولویت نام شهدا نامگذاری شده و می‌شود.


به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام حسین معصومی شنبه 16 شهریور در خصوص نامگذاری نام شهدا در خیابان‌ها، بلوارها، میادین و کوچه‌ها گفت: خوشبختانه در خراسان رضوی مسئولان نگاه ویژه‌ای به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارند و اتحاد و همدلی خاصی در خصوی ترویج این فرهنگ متعالی وجود دارد.
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی افزود: خراسان رضوی بیش از 17 هزار شهید تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است که از این تعداد، بیش از هشت هزار شهید متعلق به مشهد است و ازجان گذشتگی شهدای این دیار هرگز از تاریخ انقلاب فراموش نمی‌شود.
وی در همین خصوص افزود: نصب تابلوی شهدا در وردی شهرستان‌ها و روستاهایی که شهید تقدیم کردند، سردیس و تندیس شهدای شاخص در بلوارها، نام‌گذاری به نام شهدا، نام‌گذاری بلوارها، خیابان‌ها، میادین و کوچه‌ها به نام شهدا، نام‌گذاری مساجد، حسینیه‌ها، بوستان‌ها و برخی از سالن‌های اجتماعات، ساختمان‌های ادارات و کلاس‌های مدارس به نام شهدا، گوشه‌هایی از ارج نهادن به مقام شهید است.
وی با اشاره به اینکه هیچ فعالیتی پاسخگوی فداکاری شهید نیست و فقط خداوند می‌تواند اجر از جان گذشتگی شهدا را بدهد، افزود: فعالیت‌های بسیار خوب و شایسته‌ای توسط شهرداری مشهد و سایر شهرستان‌های این استان طبق قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران رخ داده که نقش مهمی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ایفا کرده است.
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی گفت: فداکاری و از جان گذشتگی شهدا برای هیچ‌کس پوشیده نیست، در راستای ارج نهادن به مقام شهید، خیابان‌ها، میادین و کوچه‌ها با اولویت نام شهدا نامگذاری شده و می‌شود.
انتهای پیام/


کد مطلب: 305749

آدرس مطلب: http://isaar.ir/doc/news/fa/305749/

ایثار
  http://isaar.ir