مراسم تکریم و معارفه مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام برگزار شد

25 خرداد 1398 ساعت 17:21

مراسم تکریم «سلیمان رستمیان» مدیرکل سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام و معرفی «اسدالله تولیده» مدیرکل جدید بنیاد استان ایلام روز شنبه 25 خرداد با حضور سید منصور میرمرادی معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد برگزار شد.


به گزارش «ایثار»، سید منصور میرمرادی در ابتدای حضور در استان ایلام با حضور در گلزار مطهر شهدای گمنام شهر ایلام پس از ادای احترام به مقام شامخ این شهدا با اشاره به ویژگی‌های منحصر به فرد مردم استان ایلام در دوران دفاع مقدس گفت: پایداری و مقاومت مردم ایلام در دوران دفاع مقدس نمونه بود و از آن زمان تاکنون همواره اعتقاد دینی، مذهبی و انقلابی مردم غیور این استان زبانزد بوده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: مردم این استان در دوران دفاع مقدس با وجود اینکه زیر آماج حملات زمینی و بمباران هوایی دشمن بودند، ضمن اینکه شهدای بسیاری را تقدیم نظام و کشور کردند پشتیبانی و حمایت‌های مادی و معنوی از رزمندگان را نیز به عهده داشتند.
میرمرادی با بیان اینکه موضوع اشتغال از مشکلات امروز کشور است گفت: در حوزه اشتغال و درمان خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، باید گام‌های بیشتری برداشته شود و انتظار می‌رود مسوولان در سطح استان همکاری و هماهنگی لازم را با مدیرکل جدید بنیاد استان داشته باشند.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین در مراسم تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام گفت: آمار شهدا، ایثارگران و جانبازان در ایلام نشان می‌دهد که این استان با تمام ظرفیت‌ها برای حفظ نظام تلاش کرده است.
وی افزود: نسل امروز با رخدادهای دهه 60 فاصله زمانی دارد و افرادی که آن دوره را لمس و تجربه کرده‌اند موظف هستند واقعیت‌ها را برای تداوم راه شهدا تبیین کنند.
میرمرادی تأکید کرد: خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران بخشی از سلامت و داشته‌های خود را در دوران دفاع مقدس از دست دادند تا عزت و سربلندی کشور پایدار بماند و خدمت به خانواده‌های این عزیزان پاداش اخروی زیادی دارد.
وی با بیان اینکه امنیت فقط با رفاه و اقتصاد ایجاد نمی‌شود افزود: امروز باید مراقب باشیم تا مسائل و رویدادها بررسی شوند و برای رفع آن‌ها تلاش شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: استعدادها و ظرفیت‌های خوبی در کشور وجود دارد و باید همانند دوران دفاع مقدس با وحدت مشکلات اقتصادی را سپری کرد تا بخشی از این فشارها کاهش یابد.
میرمرادی تأکید کرد: انتصابات در بنیاد در جهت رشد و ارتقای کارکنان مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت می‌گیرد. در استان ایلام ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و خدمات‌رسانی به خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر و همچنین توجه به ضرورت تکمیل مجتمع فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی استان از مأموریت‌های مهمی است که باید با دقت و سرعت بیشتری پیگیری شود.
در پایان این مراسم «اسدالله تولیده» به‌عنوان مدیرکل جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام معرفی و از خدمات «سلیمان رستمیان» مدیرکل پیشین بنیاد این استان قدردانی شد.
میرمرادی همچنین با حجت‌الاسلام‌والمسلمین الله نور کریمی تبار نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام دیدار و گفت‌وگو کرد.
وی در این دیدار ضمن تشکر از حمایت‌های نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام از جامعه معزز شاهد و ایثارگر گفت: همه ما مطیع امر ولایت هستیم و مهم‌ترین دلیلی که باعث شده بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام بتواند برنامه‌های خود را در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و خدمت به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران به‌خوبی اجرا کند، حمایت‌های بی‌دریغی است که از سوی نماینده ولی‌فقیه در ایلام صورت گرفته است.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه درمان و اشتغال مهم‌ترین دغدغه‌های ایثارگران است، افزود: بنیاد در تلاش است تا با همگرایی و توجه مسوولان بتواند مشکلات ایثارگران را مرتفع کند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام نیز در این دیدار با بیان اینکه گردش و جابجایی نیروی انسانی می‌تواند در بسیاری از موارد باعث پویایی بیشتر در سازمان شود، افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران به‌عنوان پناهگاه جامعه ایثارگری است و ایثارگری که به بنیاد مراجعه می‌کند با هدف ایفای نقشی پدرانه و مشفقانه از سوی بنیاد وارد این اداره می‌شود.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین الله نور کریمی تبار با اشاره به لزوم رسیدگی حداکثری و رفع کامل نیازهای جامعه ایثارگری، اظهار داشت: میزان رسیدگی امروز ما به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران به‌عنوان آیینه‌ای است که وضعیت رزمندگان کشور و نظام را در آینده انعکاس خواهد داد.
وی تصریح کرد: این بدان معناست که کسی که در آینده قصد حضور در صف رزمندگان اسلام در جهاد فی سبیل الله را دارد، از لحاظ وضعیت خانواده‌اش هیچ‌گونه دغدغه‌ای نداشته باشد.
امام جمعه ایلام با بیان اینکه خدمت در بنیاد شهید و امور ایثارگران نیاز به یک روحیه جهادی و سعه صدر دارد، افزود: جامعه هدف تحت پوشش بنیاد، جامعه گسترده‌ای است و طبیعتاً حجم انتظارات و توقعات از این دستگاه به مراتب بیشتر از بسیاری از دستگاه‌های دیگر خواهد بود ازاین‌رو اجر خدمت در بنیاد اگر با هدف قربت انجام گیرد کمتر از جهاد در راه حق در میدان نبرد نخواهد بود.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد همچنین در دیدار با قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام با اشاره به ایستادگی مردم استان ایلام در دوران دفاع مقدس، اظهار داشت: آمار شهدا و ایثارگران استان ایلام بیانگر تلاشی است که مردم غیور این استان در دفاع از کشور و حفظ نظام از خود نشان داده‌اند و استان ایلام که به دلیل مرزی بودن، در دوران دفاع مقدس، علاوه بر اینکه درگیر جنگ مستقیم با دشمن بود، از طرف دیگر میزبان بسیار خوبی برای رزمندگانی بود که از نقاط مختلف کشور به خط مقدم جبهه عزیمت می‌کردند.
میرمرادی با تأکید بر اینکه مردم ایلام، حق بسیاری بر گردن نظام و ملت دارند، خاطرنشان کرد: علاوه بر ایستادگی، پایداری و مقاومت در دوران دفاع مقدس، مردم این استان امروز نیز از مرزهای کشور حفاظت و حراست می‌کنند و از نظر نیز دین بزرگی بر گردن کشور دارند.
استاندار ایلام نیز در این دیدار با بیان جایگاه استان ایلام در دوران دفاع مقدس، اظهار داشت: خانواده معظم شهدا و ایثارگران مروجان واقعی فرهنگ ایثار و ازخودگذشتگی هستند و صبر و استقامت خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، موجب طراوت همیشگی انقلاب اسلامی‌ است.
وی با اشاره به اینکه نزدیک به ۵ درصد جمعیت این استان از جامعه شهدا و ایثارگران هستند، تصریح کرد: امنیت موجود در کشور مدیون خون پاک شهدا و جان‌فشانی‌های آنان است و امروز با وجود فرهنگ شهادت در جامعه، خدشه‌ای به آرمان‌های اسلام وارد نخواهد شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین در گفت‌وگویی خبری گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال جاری با کسری بودجه روبرو است که با اعلام به دولت و در صورت تأمین اعتبار این مشکل رفع خواهد شد. با مصوبه جلسه هیئت وزیران در هفته گذشته، امسال نیز ارائه تسهیلات مسکن ایثارگران مانند سال‌های گذشته و با مبلغ بیشتری اجرا خواهد شد.
انتهای پیام/


کد مطلب: 292790

آدرس مطلب: http://isaar.ir/doc/news/fa/292790/

ایثار
  http://isaar.ir