مهم‌ترین عامل سربلندی ایران اسلامی وابستگی به فرهنگ ایثار و شهادت است

26 مرداد 1398 ساعت 14:15

وزیر امور خارجه کشورمان تأکید کرد: انسجام مردمی، قدرت نظامی، توسعه علمی، سیاسی و اجتماعی ما موضوعاتی بسیار مهم هستند اما مهم‌تر از همه این‌ها وابستگی ایران اسلامی به فرهنگ ایثار و شهادت مردم است.


به گزارش «ایثار»، دکتر محمدجواد ظریف روز شنبه 26 مردادماه در کنگره و همایش ملی الماس‌های درخشان با تبریک میلاد امام هادی (ع)، گفت: 26 مردادماه امسال بین دو عید قربان و غدیر واقع شده و زمان نمادینی است که آزادگان سرافراز ما و دیگر ایثارگرانمان نماد امروز این دو عید هستند که عید قربان عید ایثار و سرسپردگی و عید غدیر عید ولایت است.
وی افزود: همه ما مردم ایران وامدار ایثارگران، شهدا و آزادگان هستیم و آنچه کشورمان را در برابر سختی‌ها و فشارها حفظ کرده و باعث شده این کشور به پیش برود و در برابر زورگوها تسلیم نشود همین فرهنگ ایثار و شهادت است.
وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه قدرت در دنیای کنونی تنها منحصر به توانمندی سیاسی، اقتصادی و نظامی نیست افزود: امروز شاخصه‌های قدرت متنوع شده‌اند و یکی از این شاخصه‌ها فرهنگ ایثار است و پیشرفت‌های ما مدیون مردم و ایثار و مقاومت آن‌هاست.
ظریف ادامه داد: ما هر چه داریم به واسطه مردم است و مردم ما مبنای قدرت ما هستند و شهدا، جانبازان و آزادگان بهترین نمونه مقاومت این مردم هستند. اگر امروز آمریکا با همه ادعای قدرت خود نمی‌تواند در برابر مردم ایستادگی کند به دلیل فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت مردم است.
وی تأکید کرد: اگر بخواهیم شرف و عزت امروزمان را حفظ کنیم همیشه باید دلایل سربلندی‌مان را به خاطر داشته باشیم. انسجام مردمی، قدرت نظامی، توسعه علمی، سیاسی و اجتماعی ما موضوعاتی بسیار مهم هستند اما مهم‌تر از همه وابستگی ایران اسلامی به فرهنگ ایثار و شهادت مردم است.
وزیر امور خارجه در پایان گفت: ما به‌عنوان خدمتگزاران مردم موظف هستیم قدردان مقاومت مردم باشیم و فشاری را از دوش مردم برداریم. مردم صاحب‌اختیار هستند و فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «رأی مردم حق‌الناس است» اهمیت و جایگاه مردم را نشان می‌دهد.
انتهای پیام/


کد مطلب: 301880

آدرس مطلب: http://isaar.ir/doc/news/fa/301880/

ایثار
  http://isaar.ir