مقاومت ملت ایران در دفاع مقدس، برگ زرینی در تاریخ کشور است

27 مرداد 1398 ساعت 16:06

سرپرست استانداری گیلان گفت: تجربه مقاومت ملت بزرگ ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس، برگ زرینی در تاریخ پرافتخار این مرز و بوم است.


به گزارش «ایثار»، ارسلان زارع سرپرست استانداری گیلان شب گذشته به همراه عبدالله پاکاری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و جمعی از مسئولان با حضور در منزل «محمد اسماعیل نیکی» از آزادگان دوران دفاع مقدس، گفت: تجربه مقاومت ملت بزرگ ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس، برگ زرینی در تاریخ پرافتخار این مرز و بوم است.
وی خاطرنشان کرد: ملت بزرگ ایران در طول تاریخ نشان داده‌اند که برای حفاظت، پاسداری و صیانت از آرمان‌های ملی، دینی، ارزشی و کیان میهن از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند.
سرپرست استانداری گیلان افزود: رشادت‌های ایرانیان به ویژه گیلانیان در نهضت جنگل در پاسداری از میهن به فرماندهی میرزاکوچک خان یکی از نمونه‌های بارز استقامت این ملت است.
وی اظهار داشت: مقاومت ملت سلحشور ایران در دوران هشت ساله دفاع مقدس در برابر صدام و رژیم بعث که با حمایت کشورهای سلطه‌گر به ویژه آمریکا صورت گرفت، نمونه ارزنده و گرانسنگ مجاهدت‌های مردم مقاوم ایران است.
محمداسماعیل نیکی که از بازنشستگان ارتش جمهوری اسلامی است، مهرماه سال 1359 در منطقه رادار دهلران به اسارت رژیم بعث عراق درآمد و مرداد ماه 1369 پس از تحمل 10 سال اسارت به میهن اسلامی بازگشت.

آزادگان سفیران واقعی انقلاب اسلامی هستند
عبدالله پاکاری عصر شنبه در حاشیه برگزاری مراسم تجلیل از آزادگان شهرستان بندرانزلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۲۶ مرداد سالروز تاریخی و فراموش نشدنی در تاریخ پرافتخار میهن اسلامی است.
وی با اشاره به وجود ۴۴ شهید آزاده در گیلان افزود: ۲۷ نفر از آزادگان گیلانی در بند اسارت در زندان‌های بعثی و زیر شکنجه به درجه رفیع شهادت نائل آمدند و ۱۷ نفر نیز بعد از اسارت شهید شدند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با بیان اینکه برای گرامیداشت رشادت‌های آزادگان سرافراز میهن اسلامی نباید تنها به ۲۶ مرداد اکتفا کرد، افزود: باید در مناسبت‌های ملی و مذهبی نسبت به بازخوانی و روایتگری خاطرات و رشادت‌های آزادگان و رمز ایستادگی با نیروی ایمان و پایبندی به آموزه‌های دینی و آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب و همچنین ولایتمداری این جان برکفان وطن کوشا بود.
پاکاری، آزادگان را سفیران واقعی انقلاب اسلامی در اسارت ذکر و اظهار کرد: آزادگان ایران اسلامی در دوران اسارت خویش، از وضعیت موجود به عنوان خاکریزی برای دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌ها استفاده کردند.
استان گیلان بیش از دو هزار و ۷۰۰ آزاده سرافراز دارد و هشت هزار شهید نیز در دوران دفاع مقدس به میهن اسلامی تقدیم کرده است.
انتهای پیام/


کد مطلب: 302241

آدرس مطلب: http://isaar.ir/doc/news/fa/302241/

ایثار
  http://isaar.ir