امام جمعه بروجرد پرستاران مجاهدان خط مقدم جبهه سلامت هستند

تاریخ انتشارشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۵
کد مطلب : ۳۵۰۰۱۱
امام جمعه بروجرد گفت: پرستاران و کادر درمان مجاهدان خط مقدم جبهه سلامت هستند.
امام جمعه بروجرد پرستاران مجاهدان خط مقدم جبهه سلامت هستند
به گزارش "ایثارواحد لرستان"حجت الاسلام علی حسینی روز پنجشنبه در یادواره نخستین شهید سلامت لرستان که در دانشگاه آزاد بروجرد برگزار شد افزود: رشته پرستاری از حرفه های سخت و با فضیلت است و فضیلت‌های بزرگ پاداش های بزرگی دارند.
 وی اظهار داشت: فضیلت کار پرستاری با سایر کارها قابل مقایسه نیست، پرستاران در کنار کادر پزشکی در روزهای کرونا خدمات شایسته ای به جامعه ارایه داده و شهدای فراوانی تقدیم نظام نمودند.
  وی گفت: پیامبر اکرم( ص) فرمودند، اگر یک شبانه روز بربالین بیماری پرستاری نمایی خداوند این پرستاران یک شبه را همنشین ابراهیم خلیل الله خواهد بود حال پرستاران ما  ۶ماهه است بربالین بیماران  شبانه روز خدمت رسانی می کنند و همه سختیها را دور از خانواده تحمل می کنند.
امام جمعه بروجرد ضمن قدردانی از پرستاران و تجلیل از مقام شامخ شهدای سلامت افزود: شهیده زهرا شیرویه در روزهای سخت کرونا دور از خانواده بر بالین بینماران کرونایی حاضر و جان خود را در راه خدمت به همنوعان فدا کرد.
حجت الاسلام حسینی افزود: سلامت محور اصلی توسعه و پیشرفت پایدار یک جامعه و راهی پویا برای رسیدن به بالاترین ابعاد شکوفایی و رشد و تعالی روحی، جسمی و معنوی انسان‌ها را در بر می‌گیرد.
وی گفت: هر تلاشی که در زمینه سلامت و تندرستی انسان با الهام از رهنمودهای حیات بخش اسلام صورت گیرد تلاشی است مقدس که می‌توان آن را مصداق روشنی از اعمال صالح فرد و عبادت‌های ثمربخش او به شمار آورد.
وی افزود: پیروزی بر بیماری کرونا فداکاری می‌خواهد و این ایثار تنها با تقدیم جان خلاصه نمی‌شود بلکه باید در راستای اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی کادر درمانی را حمایت کرد.
شهیده زهرا شیرویه سرپرستار بخش کرونای بیمارستان ایت الله بروجردی۱۷مرداد ماه سال جاری براثر ابتلا به ویروس کرونا آسمانی شد.انتهای پیام/