مدیرکل بنیاد شهید استان لرستان؛

تشریح برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس و چهلمین سالگرد دفاع مقدس

تاریخ انتشاريکشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۷
کد مطلب : ۳۵۰۱۷۴
مدیرکل بنیاد شهید استان لرستان با اشاره به ضرورت اجرای هرچه بهتر برنامه های هفته دفاع مقدس در سال جاری برنامه های پیش بینی شده برای این ایام را تشریح کرد.
تشریح برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس و چهلمین سالگرد دفاع مقدس
 
به گزارش "ایثار واحد لرستان" سید «حسین نازاریان» در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که با حضور «محمود ثمینی» معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان و مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان برگزار شد، اظهار داشت: در جلسه حاضر بررسی مصوبات جلسه گذشته در دستور کار قرار دارد و قرار است تا گزارش کمیته ها در حوزه دفاع مقدس بررسی و نهایتا برنامه ریزی های لازم جهت هماهنگی بیشتر به منظور استقبال از هفته دفاع مقدس صورت گیرد.
 
مدیر کل بنیاد شهید خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه آخر شهریور مصادف با هفته دفاع مقدس است شورای ترویج برنامه هایی را در این زمینه ارائه می کند اما با مطرح شدن بحث برگزاری نمایشگاه در هفته دفاع مقدس این موضوع به شورای تبلیغات اسلامی واگذار شده و در این زمینه این شورا جلساتی را نیز برگزار کرده است.
 
نازاریان خاطر نشان کرد: کمیته شاهد و ایثارگر با حضور جناب سرهنگ رشیدی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان برگزار شده است.
وی ادامه داد: تهیه برنامه پیشنهادی توسط کمیته ها می بایست در دستور کار قرار گیرد تا از این طریق اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس استان، اداره کل بنیاد شهید استان و سایر سازمان های خدمات رسان به جامعه ایثارگری استان آماری صحیح از فرایندها را ارائه کنند.
این مقام مسئول به اشاره به ضرورت برنامه ریزی جهت  تهیه هدایا برای خانواده های شهدا و ایثارگران گفت: از آنجا که کمیته های بیست و دو گانه عضو شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان هستند لذا ما برنامه ریزی های لازم را به انجام رسانده ایم تا با همکاری تمام کمیته ها بهترین نتیجه را در نهایت کار به دست آوریم.
وی با اشاره به طرح های پیشنهادی به منظور اجرا در هفته دفاع مقدس و گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس گفت: طرح هایی از جمله ارائه پیشنهاد از سوی سازمان ها برای برگزاری یادمان شهدا؛ دیدار از جامعه ایثارگری با محوریت خانواده شهدا؛ تجلیل از چهرهای ماندگار دفاع مقدس و انقلاب؛ تهیه شناسنامه شهدا در کوچه ها، خیابان ها و میادین؛ تهیه سامانه جامع شهدای دستگاه های اجرایی؛ طراحی المان شهدای دستگاه های اجرایی؛ ساماندهی گلزارهای شهدا؛ برگزاری مراسم شبی با شهدا در واحدهای آموزشی؛ شناسنامه دار کردن خادمین فرهنگ ایثار و شهدا؛ بازبینی و تحلیل فیلم های عملیات ها به تفکیک افراد و شهدا، کاشت درخت به تعداد شهدا به مناسب روز طبیعت توسط منابع؛ در زمره برنامه های پیش بینی شده قرار گرفته است.
 
در ادامه این نشست ضمن تاکید بر برنامه ریزی صحیح در اجرای طرح های مربوط به گرامیداشت شهدای دفاع مقدس گفت: استان لرستان 6300 شهید تقدیم انقلاب کرده است لذا می توان با یک برنامه ریزی منسجم و با هماهنگی سازمان منابع طبیعی کاشت درخت به نام شهدا را در دستور کار قرار داد.
وی در ادامه با اشاره به نقش تاثیرگذار نیروهای جهاد در دفاع مقدس اظهار داشت: نقش جهاد در ساخت سنگر و خاکریز را نباید فراموش کرد و حتما صدا و سیما در این زمینه محتواسازی لازم را داشته باشد.
 
انتهای پیام/