نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
شهید حاج قاسم سلیمانی از ولادت تا شهادت

شهید حاج قاسم سلیمانی از ولادت تا شهادت

"قاسم سلیمانی" (۱۳۳۵-۱۳۹۸ش) فرمانده سپاه قدس ،در دوران جنگ ایران و عراق فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله و از فرماندهان عملیات‌های والفجر هشت، کربلای چهار و کربلای پنج بود. پس از ظهور داعش در عراق و سوریه، سلیمانی به عنوان فرمانده سپاه قدس با حضور در این مناطق و سازماندهی نیروهای مردمی، به مبارزه با این گروه ...

۱۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۲
 
او در پی فتح چه بود!

او در پی فتح چه بود!

شهید "فتح الله قاسمی" برای تأمین معیشت خانواده و پيشبرد امور زندگي به شغل دامداري روي آورد. وی چند سال پس از پایان جنگ تحمیلی بر اثر برخورد با مین به جای مانده از جنگ تحمیلی به شهادت رسید، گویی فتح الله در پی فتح آسمانی بود. در سالگرد این شهید گرانقدر به معرفی او می پردازیم.

۷ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۳
 
خادم انقلاب باشید

خادم انقلاب باشید

شهید " سیف الله شفیعی" در وصیت نامه اش خطاب به برادران خود چنین می گوید: « خدمت به مردم را در عرصه حکومت اسلامی سرلوحه کار خود قرار دهید و خادم انقلاب باشید». به مناسبت سالگرد این شهید والامقام وصیت نامه وی را برای علاقمندان منتشر می شود.

۷ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۷
 
وعده دیدار!

وعده دیدار!

عشق به دفاع از میهن و شهادت باعث شد تا شهید "حجت الله حسین زاده" درس را رها کرده و راهی جبهه شود. او تا پایان جنگ تحمیلی در جبهه حضور فعالی داشت و پس از پایان جنگ نیز در حالیکه برای بازسازی به منطقه مرزی میمک رفته بود به علت برخورد با مین به شهادت رسید. او شهیدی بود که گرچه وعده دیدارش دیر رسید اما ...

۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۹
 
تنها شهید غواص ایلامی

تنها شهید غواص ایلامی

شهید " جعفر میرزایی" بعد از اتمام تحصیلات در مقطع دیپلم بر اساس احساس وظیفه و لبیک به امام و مقتدای خویش عازم جبهه شد و در زمینه غواصی آموزش های نظامی آبی و خاکی را فرا گرفت. وی پس از دلاوری ها و رشادت های درخشان در عملیات کربلای 4 در منطقه ام الرصاص شلمچه به فیض شهادت نایل آمد و پیکر مطهرش پس از دوازه ...

۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۴
 
به شهادتش افتخار می کرد

به شهادتش افتخار می کرد

شهید "محمدرضا میرزایی" در وصیت نامه خود خطاب به مادر چنین می نویسد: ای مادر عزیزم در شهادتم نگران نباش و افتخار کن که فرزندی پاک را در دامن خود پروراندی و در راه اسلام او را به جبهه فرستادی و در راه قرآن به شهادت رسید، پس بر شهادتم افتخار کن. در سالگرد این شهید والامقام به معرفی وی می پردازیم.

۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۲
 
از تحصیل تا شهادت

از تحصیل تا شهادت

عشق به وطن باعث شد شهید "حیدر آماده" تحصیل را رها کرده و به عنوان بسیجی راهی جبهه شود. در سالگرد شهادت این شهید والامقام نگاه کوتاهی به زندگی شهید و مدارک تحصیلی خواهیم داشت.

۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۱
 
شهید رحمت بیزنگ

با شهدا؛

شهید رحمت بیزنگ

زندگینامه شهید رحمت بیزنگ

۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۱
 
پرواز تا شهادت

با شهدا؛

پرواز تا شهادت

شهید " علی اصغر داوران" در دعاهای خود همواره شهادت را از خداوند تقاضا می کرد چرا که شهادت را سعادتی ابدی می دانست.

۱ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۶
 
روایت شهادت!

روایت شهادت!

همرزم شهید "سیف اله تردست" چنین می گوید: صبح روز شهادت بعد از اینکه از خواب بیدار شدیم و نماز صبح خواندیم سیف الله را با چهره عجیبی دیدم!! از او پرسیدم فلانی چی شده ؟ خودتی! گفت: احساس عجیبی دارم. امشب خوابی دیده ام و می دانم که حتماً شهید می شوم. ادامه خاطره خواندنی را در ایثار بخوانید.

۳۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۰
 
آرزویی که برآورده شد

با شهدا؛

آرزویی که برآورده شد

شهید "فرج اله نوریان" در وصیت نامه خود خطاب پدر و مادر چنین می گوید: چنان چه خدا خواست و سعادت نصیبم شد و شهید شدم برای من گریه و زاری نکنید چون شهادت آرزوی من است.

۲۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۹
 
" همراهی با شهید" خاطره ای خواندنی از همرزم شهید جعفرزاده

با شهدا؛

" همراهی با شهید" خاطره ای خواندنی از همرزم شهید جعفرزاده

همرزم شهید "صامت جعفرزاده" در بیان خاطره ای از این شهید گرانقدر می گوید: وی تیربارچی بود و در منطقه کامیاران که در محدوده نیروهای کومله و دموکرات قرار داشت خدمت می کرد، بارها گفتم آخرش دموکرات تیر بارت را می گیرند و خودت دست خالی به مقر نظامی بر می گردی! او می گفت: تا زمانی که زنده هستم دموکرات هیچ ...

۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۰
 
از کشاورزی تا جبهه

با شهدا؛

از کشاورزی تا جبهه

پدر شهید "علی مردان صادقی" کشاورز بود. وی از کودکی با دستان کوچکش به پدر کمک می کرد و به مرور زمان به کار کشاورزی علاقه مند شد، با رسیدن به سن قانونی به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت و بعدها جام شهادت را نوشید.

۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۲
 
شهید محسن دوستی

با شهدا؛

شهید محسن دوستی

شهید "محسن دوستی" پس از اتمام خدمت سربازی شغل دامداری را ادامه داد در حال چرای دام بر اثر برخورد با مین به جای مانده از جنگ تحمیلی در منطقه فصیل دهلران به شهادت رسید.

۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۶
 
از مدرسه تا جبهه

از مدرسه تا جبهه

شهید "حسین خسروی" دانش آموز مقطع سوم راهنمایی بود که تصمیم به حضور در جبهه گرفت. عشق به وطن و مردم باعث شد تا او کلاس درس را رها کند و به عنوان بسیجی راهی جبهه شود.

۲۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۴
 
وصیت نامه شهید عبدالرسول وحیدنیا

با شهدا؛

وصیت نامه شهید عبدالرسول وحیدنیا

مادرم نگران نباش ، خمس پسرانت را بايد بدهى شايد من به عنوان خمس پسرانت انتخاب شده‌ام پس شيون مكن،مادر اين امانتى است كه خداوند به شما داد...

۲۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۵
 
مهم ماندگاری انقلاب است

با شهدا؛

مهم ماندگاری انقلاب است

شهید "رحمان رضایی" در وصیت نامه خود خطاب به مادر چنین می نویسد: برای امام امت دعا کنید تا انقلاب محمدی پایدار و زنده بماند.

۲۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۰
 
وصیت نامه شهید رحمان راسخی

با شهدا؛

وصیت نامه شهید رحمان راسخی

من براى اين به جبهه مى‌روم تا به تمامى گروهكها ثابت كنم كه ياوه‌گو هستند و دروغ مى‌گويند و مى روم تا ثابت كنم كه اسلام راستين كه اين گروهكها دم از آن مى‌زنند اين نيست كه فقط حرف بزنند و عمل نكنند، بلكه اين است كه راه حسين را ادامه دهند و به آن تداوم بخشند ...

۲۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۰
 
مصداق واقعی خیرالعمل

با شهدا؛

مصداق واقعی خیرالعمل

شهید "فرج چترسحر"پس از پيروزي انقلاب به عنوان راننده به استخدام آموزش و پرورش درآمد و در زمان شروع جنگ مسئول انتقال خوار و بار به ارتش شد، روزها براي ارتش در مهران آذوقه مي‌برد و شب ها از طرف سپاه به عنوان بسيجی نگهباني می داد. او مصداق واقعی خیرالعمل بود.

۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۱
 
آرزویش زیارت امام بود

با شهدا؛

آرزویش زیارت امام بود

شهید "فرمان کمری" همگام با مردم ایلام در اغلب تظاهرات دوره ستم شاهی حضور فعالی داشت. بودنش در بین مردم تأثیر به سزایی در شکل گیری گردهمایی ها و محافل شبانه داشت و همیشه در صف اول تظاهرات بود. او عاشق امام بود و اشتیاق زیادی به زیارت ایشان داشت و البته به خواسته اش رسید.

۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۵۳