Enable JavaScript to ensure website accessibility

پدر شهید مرتضی آقاعلیخانی آسمانی شد

تاریخ انتشاريکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸
کد مطلب : ۳۹۰۴۷۴
محمد آقاعلیخانی پدر گرانقدر شهید مرتضی آقاعلیخانی دار فانی را وداع گفت و آسمانی شد‌.
پدر شهید مرتضی آقاعلیخانی آسمانی شد
به گزارش ایثار واحد قزوین، محمد آقاعلیخانی پدر گرانقدر شهید مرتضی آقاعلیخانی دار فانی را وداع گفت و به فرزند شهیدش پیوست.
پیکر مطهر این پدر شهید با حضور مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران و مردم شهیدپرور شهر خیارج به‌ویژه خانواده‌های شاهد و ایثارگر تشییع و به خاک سپرده شد.
در بخشی از وصیت‌نامه شهید آقاعلیخانی آمده است: «... پدر و مادر عزیز! دور از من، تا زمانی که امام بزرگوار را دارید اصلاً متأثر و متأسف نباشید؛ چرا که من نمُرده‌ام، بلکه مانند سایر شهدا در ملکوت اعلی زنده و جاویدم و این بسی جای شادی و شکرگزاری است. به برادرانم بگویید درس‎شان را تا سر حد امکان ادامه دهند تا گرفتار ظلمت و تاریکی نگردند. امام عزیزمان را تنها نگذارید تا پایه‌های اسلام بار دیگر قوت بگیرید و نشانه‌ها و علایم آن در تمامی جهان طنین‎انداز شده و بساط ستمگران برچیده شود...»
گفتنی است شهید مرتضی آقاعلیخانی، یکم تیر ۱۳۴۶ در روستای خیارج از توابع شهرستان بوئین‌زهرا به دنیا آمد، پدرش محمد، کشاورز بود و مادرش صفیه نام داشت.
این شهید گرانقدر که دانشجوی دوره کارشناسی در رشته اقتصاد کشاورزی و کارمند بود، از سوی بسیج در جبهه حضور یافت و بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۶۵ در فاو عراق بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید.
مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.