Enable JavaScript to ensure website accessibility

نشست مدیرکل با فرماندار شهرستان آستارا

تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۵
کد مطلب : ۳۶۷۴۲۸
پاکاری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان گفت:بخش خصوصی در سال جاری برای ۴۰۰ نفر از ایثارگران این استان اشتغالزایی ایجاد کرده است و فرصت‌های شغلی برای این قشر در سال آینده افزایش خواهد یافت.
نشست مدیرکل با فرماندار شهرستان آستارا
به گزارش ایثار گیلان، عبدالله پاکاری روز سه شنبه 14 بهمن در نشست با فرماندار آستارا گفت: اشتغال خانواده ایثارگران جزو اولویت های بنیاد است و دولت با توجه به مجوزهای سازمان اداری استخدامی و با در نظر گرفتن ۲۵ درصد سهمیه اشتغال آنان،زمینه کار آنها را فراهم می کند.
وی اظهار کرد: طبق تفاهم نامه بنیاد شهید و امور ایثارگران با استانداری گیلان،در سال آینده هزار و ۵۰۰ قطعه زمین مسکونی برای ساخت مسکن به ایثارگران استان واگذار می شود و در حال حاضر زمین مسکونی برای واگذاری به ۲۰۰ نفر  آماده است.
وی ادامه داد:حدود ۶ هزار نفر از فرزندان شاهد و جانباز در گیلان، دانش آموز و دانشجو هستند و در طرح های اشتغال زایی باید سهمیه ایثارگران لحاظ شود.
پاکاری یادآور شد:این استان حدود هشت هزار شهید، ۲۲ هزار جانباز و ۲ هزار و ۶۰۰ آزاده را به نظام اسلامی تقدیم کرده است و برای پاسداشت ارزش آنها وظیفه سنگینی داریم.
فرماندار شهرستان آستارا هم گفت:مردم،خود را مدیون فداکاری جانبازان،شهدا و ایثارگران می‌دانند و مسئولان،ایستادگی آنها را ارج نهاده و جهت ترویج فرهنگ ایثار گام بردارند.
عباس صابر افزود:یادواره‌های شهدا و دیدار با خانواده های ایثارگران و شهدا جزو برنامه‌های اصلی فرمانداری است و با همکاری دستگاه‌های فرهنگی انجام می شود.
شهرستان مرزی بندر آستارا ۱۶۶ شهید، ۷۱ آزاده و ۶۱۵ جانباز را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تقدیم کرده است.
"انتهای پیام"