Enable JavaScript to ensure website accessibility

استان ایلام ۳۵۶ شهیده را تقدیم آرمانهای انقلاب و نظام کرده است

تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۰
کد مطلب : ۳۶۷۴۳۶
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام با اعلام اینکه استان ایلام ۳۵۶ شهیده را تقدیم آرمانهای انقلاب و نظام نموده است، ابراز کرد: کنگره لشگر فرشتگان تاریخ ساز در راستای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی و شناساندن زنان شهیده استان ایلام با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد.
استان ایلام ۳۵۶ شهیده را تقدیم آرمانهای انقلاب و نظام کرده است
به گزارش ایثار از ایلام؛ شانزدهمین جلسه شورای استانی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در استان ایلام روز چهارشنبه ۱۵ بهمن‌ماه، در سالن جلسات شهید رجایی استانداری ایلام با محوریت برگزاری کنگره لشکر فرشتگان تاریخ ساز جهت نکوداشت یاد و خاطره زنان شهیده جانباز و آزاده استان، برگزاری آیین میهمانی لاله ها به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مراسمات ۲۲ اسفند سالروز بزرگداشت شهدا با ریاست معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری ایلام در سالن شهید رجائی استانداری ایلام برگزار شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام در این نشست ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن، با اشاره به نقش زنان استان ایلام در دوران ۸ سال دفاع مقدس در عرصه های مختلف، اظهار کرد: کنگره ملی بزرگداشت ۱۷ هزار زن شهیده، جانباز و آزاده با عنوان «لشگر فرشتگان تاریخ ساز» و با شعار «حماسه اسوه های ماندگار» در سراسر کشور برگزار می شود.
اسدالله تولیده با اعلام اینکه استان ایلام ۳۵۶ شهیده را تقدیم آرمانهای انقلاب و نظام نموده است، ابراز کرد: کنگره لشگر فرشتگان تاریخ ساز در راستای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی و شناساندن زنان شهیده استان ایلام با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد.
وی افزود: با توجه به اینکه امکان برگزاری مراسم تجمعی وجود ندارد، برخی از برنامه‌های کنگره لشکر فرشتگان تاریخ‌ساز استان با بهره گیری از  فضای مجازی تولید و  در راستای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت منتشر می شود.
دبیر شورای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان ایلام ادامه داد: ستاد استانی این کنگره در استان با حضور دستگاه های اجرایی و فرهنگی مرتبط تشکیل شده و شناسایی و معرفی زنان شهیده در استان ایلام با مشارکت دستگاه های مربوطه استان یکی از اهداف برگزاری این کنگره است.
محمد نوذری معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری ایلام نیز در این نشست که جمعی از اعضا بصورت حضوری و سایر دستگاه ها و ادارات عضو نیز از طریق ویدئو کنفرانس در آن شرکت داشتند، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)، اظهار کرد: استان ایلام در تعداد شهدای زن در کشور، رتبه دوم را دارد و ۳۵۶ شهیده را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است که این موضوع به نسبت جمعیت در کشور بی نظیر است.
وی با تاکید بر اینکه تعداد شهدای زن استان ایلام بیانگر نقش پر رنگ زنان ایلامی دوشادوش مردان در جبهه های جنگ است، افزود: در استان ایلام ۶۵۵ جانباز زن وجود دارد که این میزان جانباز زن، نسبت به جمعیت استان بی نظیر است و باید قدردان این عزیزان بود.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری ایلام از برگزاری کنگره شهدای زن استان ایلام با عنوان لشکر فرشتگان تاریخ ساز در استان خبر داد و یادآور شد: در برگزاری کنگره شهدای زن در استان ایلام باید از فضای مجازی به نحو احسن بهره گرفت و همچنین در اولین جلسه کمیته اجتماعی و امنیتی استان و با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام، موضوع برگزاری این کنگره بصورت تجمعی و نحوه اجرای آن، مطرح شود که بعد از مصوب شدن در این کمیته، مراحل اجرایی آن انجام گیرد.
وی همچنین با تاکید بر لزوم مشارکت هنرمندان در زمینه تولید محتوا با مضمون شهدای زن استان ایلام، گفت: در راستای گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، لازم است که هنرمندان و نویسندگان استان به ویژه در فضای مجازی زمینه های لازم را برای تولید محتوای فاخر در راستای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت فراهم کنند و دستگاه های فرهنگی در این زمینه از هنرمندان حمایت کنند.
نوذری در ادامه با اشاره به برگزاری برنامه مهمانی لاله ها و غبار روبی مزار شهدا در روز پنجشنبه ۱۶ بهمن ماه در سطح استان، گفت: این برنامه نیز با رعایت پروتکل های بهداشتی در جمعیت محدود با محوریت فرمانداران در  دستور کار قرار دارد و  برنامه مهمانی لاله ها باید با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در سطح مرکز استان و هم در سایر شهرستان ها برگزار شود.
انتهای پیام/